pytanie zadane w Gry przez użytkownika
Macie jakieś pomysły na zrobienie prostych i szybkich własnoręcznych zabawek dla dzieci w każdym wieku? Szczerze to nie przepadam za kupnymi, gotowymi zabawkami. Nie dość, że są drogie to też nie zawsze uczą dziecko kreatywności. Przy zabawkach wykonanych samodzielnie może ono rozwijać w sobie wyobraźnię, kreatywność, twórczość, konstruktywność itp.

13 odpowiedzi

odpowiedź przez użytkownika
odpowiedź przez użytkownika

Szybką do przygotowania zabawą, zabawką, za to zajmującą dziecko na kilkanaście minut jest przenoszenie ziaren fasoli za pomocą słomki. 

Wystarczy ziarna fasoli wsypać do miseczki. Zadaniem dziecka jest przenoszenie ich za pomocą słomki do drugiej miseczki czy na talerzyk. Dziecko musi wciągać/wdychać cały czas powietrze, by nie upuścić fasolki. Przy okazji dobrej zabawy jest to rodzaj również ćwiczenia logopedycznego. 

odpowiedź przez użytkownika

Rysowanie po śladzie, nauka rysowania szlaczków, wprowadzenie do pisania. 

Na śliskich kartkach (lub na zwykłych kartkach później zalaminowanych) rysujemy permanentnym mazakiem różne linie, kształty bądź litery linią przerywaną.

szlaczki, pisanie po linii przerywanej

Zadaniem dziecka jest połączenie ich za pomocą zwykłego mazaka. Karty ze śladami możemy łatwo zetrzeć za pomocą wilgotnej chusteczki. Cały zestaw można spiąć, tak jak jak, breloczkiem i zabrać np. w podróż. 

...