dhosting
pytanie zadane 31 sierpnia 2016 w Gry przez użytkownika anonimowy
Macie jakieś pomysły na zrobienie prostych i szybkich własnoręcznych zabawek dla dzieci w każdym wieku? Szczerze to nie przepadam za kupnymi, gotowymi zabawkami. Nie dość, że są drogie to też nie zawsze uczą dziecko kreatywności. Przy zabawkach wykonanych samodzielnie może ono rozwijać w sobie wyobraźnię, kreatywność, twórczość, konstruktywność itp.

31 odpowiedzi

odpowiedź 13 lutego 2018 przez użytkownika

* Łowienie literek na wędkę - zabawa manulana

* Zabawa z pieczątkami, stempelkami

* Domek trójwymiarowy rozkładany (dla starszych dzieci lub młodszych do wykonania z pomocą)

odpowiedź 27 marca 2018 przez użytkownika

Szybką do przygotowania zabawą, zabawką, za to zajmującą dziecko na kilkanaście minut jest przenoszenie ziaren fasoli za pomocą słomki. 

Wystarczy ziarna fasoli wsypać do miseczki. Zadaniem dziecka jest przenoszenie ich za pomocą słomki do drugiej miseczki czy na talerzyk. Dziecko musi wciągać/wdychać cały czas powietrze, by nie upuścić fasolki. Przy okazji dobrej zabawy jest to rodzaj również ćwiczenia logopedycznego. 

odpowiedź 11 lipca 2018 przez użytkownika

Rysowanie po śladzie, nauka rysowania szlaczków, wprowadzenie do pisania. 

Na śliskich kartkach (lub na zwykłych kartkach później zalaminowanych) rysujemy permanentnym mazakiem różne linie, kształty bądź litery linią przerywaną.

szlaczki, pisanie po linii przerywanej

Zadaniem dziecka jest połączenie ich za pomocą zwykłego mazaka. Karty ze śladami możemy łatwo zetrzeć za pomocą wilgotnej chusteczki. Cały zestaw można spiąć, tak jak jak, breloczkiem i zabrać np. w podróż. 

odpowiedź 4 października 2018 przez użytkownika

* Paleta malarska z płyty CD i nakrętek

odpowiedź 27 października 2018 przez użytkownika

Malowanie stempelkami z ziemniaków

Zamiast malować zwyczajnym pędzlem, zrób dzieciom pieczątki z ziemniaków. Pokaż, że można za ich pomocą tworzyć obrazki, równie piękne, jak te malowane pędzlem, albo po prostu pozwól mu na stawianie pieczątek i dobrą zabawę. 

pieczątki z ziemniaków

stempelki z ziemniaków

odpowiedź 27 października 2018 przez użytkownika

Wytęż zmysł smaku

To prosta zabawa przeznaczona dla dziecka praktycznie w każdym wieku (również dla dorosłych). Zadaniem mamy/opiekuna jest przygotowanie kilku składników, które można jeść np. cukier, kawałki owoców, cytryna, kakao itp. Następnie zawiązuje on dziecku oczy chusteczką. Zadaniem dziecka jest posmakowanie podawanych przez dorosłego kolejno rzeczy i odgadnięcie za pomocą zmysłu smaku co to jest oraz poprawne nazwanie produktu. 

taca z kawałkami jedzenia owoców do smakowania

odpowiedź 27 października 2018 przez użytkownika

Gryzaki na wstążce - zabawa dla niemowląt

gryzaczki na wstążce

To prosta zabawka, która pozwoli bawić się niemowlętom w każdej chwili i w każdym miejscu. Na kolorową wstążkę zawieszamy gryzaka bądź gryzaki i praktycznie zabawka gotowa. Możemy jeszcze zrobić kilka supełków oraz doszyć rzepy (będziemy mogły powiesić i zdjąć zabawkę np. z wózka czy krzesełka). Taką zabawkę można zabrać ze sobą wszędzie. Przydaje się też bardzo podczas ząbkowania

gryzak na wstążce

wiszące gryzaki kolorowa wstążka

odpowiedź 13 listopada 2018 przez użytkownika

* Pukawka domowym sposobem 

* Balon w balonie

odpowiedź 13 listopada 2018 przez użytkownika

* Potrząśnij i słuchaj

To zabawa rozwijająca przede wszystkim słuch, ale również motorykę małą u dzieci. Wspólnie z dzieckiem wsypcie sypkie produkty takie jak np. cukier, mąka, groch itp. do pustych i czystych opakowaniach po jajkach niespodziankach. Następnie zadaniem dziecka będzie potrząśnięcie i odgadnięcie co tam się kryje. 

potrząśnij i zgadnij co kryje się w środku, zabawa dla dzieci

Dziecko może wybierać jajka po kolei lub losować. Nagradzaj dziecko brawami, dobrym słowem, kiedy uda mu się poprawnie odgadnąć co kryje się w środku. 

odpowiedź 16 grudnia 2018 przez użytkownika

* Ryżowe pudełko

* Papierowy fryzjer

* Wyjmij zabawkę

...