seohost
pytanie zadane 31 sierpnia 2016 w Gry przez użytkownika anonimowy
Macie jakieś pomysły na zrobienie prostych i szybkich własnoręcznych zabawek dla dzieci w każdym wieku? Szczerze to nie przepadam za kupnymi, gotowymi zabawkami. Nie dość, że są drogie to też nie zawsze uczą dziecko kreatywności. Przy zabawkach wykonanych samodzielnie może ono rozwijać w sobie wyobraźnię, kreatywność, twórczość, konstruktywność itp.

31 odpowiedzi

odpowiedź 4 października 2018 przez użytkownika

* Paleta malarska z płyty CD i nakrętek

odpowiedź 27 października 2018 przez użytkownika

Malowanie stempelkami z ziemniaków

Zamiast malować zwyczajnym pędzlem, zrób dzieciom pieczątki z ziemniaków. Pokaż, że można za ich pomocą tworzyć obrazki, równie piękne, jak te malowane pędzlem, albo po prostu pozwól mu na stawianie pieczątek i dobrą zabawę. 

pieczątki z ziemniaków

stempelki z ziemniaków

odpowiedź 27 października 2018 przez użytkownika

Wytęż zmysł smaku

To prosta zabawa przeznaczona dla dziecka praktycznie w każdym wieku (również dla dorosłych). Zadaniem mamy/opiekuna jest przygotowanie kilku składników, które można jeść np. cukier, kawałki owoców, cytryna, kakao itp. Następnie zawiązuje on dziecku oczy chusteczką. Zadaniem dziecka jest posmakowanie podawanych przez dorosłego kolejno rzeczy i odgadnięcie za pomocą zmysłu smaku co to jest oraz poprawne nazwanie produktu. 

taca z kawałkami jedzenia owoców do smakowania

odpowiedź 27 października 2018 przez użytkownika

Gryzaki na wstążce - zabawa dla niemowląt

gryzaczki na wstążce

To prosta zabawka, która pozwoli bawić się niemowlętom w każdej chwili i w każdym miejscu. Na kolorową wstążkę zawieszamy gryzaka bądź gryzaki i praktycznie zabawka gotowa. Możemy jeszcze zrobić kilka supełków oraz doszyć rzepy (będziemy mogły powiesić i zdjąć zabawkę np. z wózka czy krzesełka). Taką zabawkę można zabrać ze sobą wszędzie. Przydaje się też bardzo podczas ząbkowania

gryzak na wstążce

wiszące gryzaki kolorowa wstążka

odpowiedź 13 listopada 2018 przez użytkownika

* Pukawka domowym sposobem 

* Balon w balonie

odpowiedź 13 listopada 2018 przez użytkownika

* Potrząśnij i słuchaj

To zabawa rozwijająca przede wszystkim słuch, ale również motorykę małą u dzieci. Wspólnie z dzieckiem wsypcie sypkie produkty takie jak np. cukier, mąka, groch itp. do pustych i czystych opakowaniach po jajkach niespodziankach. Następnie zadaniem dziecka będzie potrząśnięcie i odgadnięcie co tam się kryje. 

potrząśnij i zgadnij co kryje się w środku, zabawa dla dzieci

Dziecko może wybierać jajka po kolei lub losować. Nagradzaj dziecko brawami, dobrym słowem, kiedy uda mu się poprawnie odgadnąć co kryje się w środku. 

odpowiedź 16 grudnia 2018 przez użytkownika

* Ryżowe pudełko

* Papierowy fryzjer

* Wyjmij zabawkę

* Domowa myjnia samochodowa

odpowiedź 22 grudnia 2018 przez użytkownika

Farbki w folii to zabawa dla młodszych dzieci, gdzie do woreczka strunowego wlewamy dwa, trzy kolory farb i zamykamy go. Z każdej strony umieszczamy mocną taśmę, a następnie przyklejamy całość do mebli lub okna balkonowego. Dziecko za pomocą paluszków może przesuwać farbę, łączyć ją, mieszać i obserwować co się z nią stanie. 

farba w woreczku foliowym

odpowiedź 25 stycznia 2019 przez użytkownika

Dziś zabawa dla niemowlaków, które już samodzielnie siedzą, raczkują czy nawet próbują samodzielnie chodzić. 

zabawa manualna dla niemowląt

W tej zabawie mogą ćwiczyć swoje paluszki i przesuwać pomponiki lub kredki. My rodzice, natomiast nie musimy się obawiać, że jakiś mały element wezmą do buźki, gdyż wszystko jest zabezpieczone folią i mocną taśmą i umocowane do podłogi. 

pompony filcowe

pompony w folii

kredki w folii

odpowiedź 25 stycznia 2019 przez użytkownika

Zabawa dla nieco starszych dzieci, wiek 4-5 lat, która usprawnia paluszki. Dziecko musi powiesić na sznurku skarpetki lub ubranka dla lalek. Używa przy tym klamerek i uczy się zasady ich działania. Ćwiczy palce i swoją siłę w nich. 

zabawa ze skarpetkami

skarpetki powieszone na sznurku zabawa

...