pytanie zadane 31 sierpnia 2016 w Różne przez użytkownika Gość

1 odpowiedź

odpowiedź 31 sierpnia 2016 przez użytkownika

Oto kilka przykładów pakowania prezentów.

1. Kimono: odmierzamy potrzebną ilość papieru do pakowania prezentów, a następnie jeden z boków zawijamy w harmonijkę. Robimy zakładki takie jak w kimonie. Zakładki przykładamy do naszego prezentu tak, by były na górze, a następnie zawijamy papier dookoła, tak jak zwykle przy pakowaniu prezentów. Na koniec możemy dodać wstążkę.

papier do prezentów

pakowanie prezentu

prezent

jak zapakować prezent

2. Odwrotnie: pakujemy prezent normalnie w papier, ale kolorową stroną do wewnątrz. Na zewnątrz ma być biały papier. Dodajemy wstążkę, a na białym papierze mazakiem rysujemy serduszka lub inne motywy ozdobne. 

prezent ślub

3. W kartoniku: gdzie można ładnie podać prezent np. ślubny. Jednym z pomysłów, gdzie młodzi życzą sobie kupony lotka lub dobry trunek lub jedno i drugie, może być ładne zapakowanie tego w kartonowe ozdobne pudełko. Pudełko wykładamy ozdobnym siankiem, na które kładziemy trunek, lotka i jeśli młodzi lubią się pośmiać coś zabawnego (w tym przypadku smoczek). Do tego przygotowałam zawieszki: na zdrowie, na szczęście, na przyszłość. Jeśli macie większy kartonik możecie włożyć do niego więcej prezentów. 

prezent w kartoniku na ślub

4. W koszyku: w którym prezent będzie wyglądał nieco inaczej od innych. Zaczynamy od oczyszczenia kosza za pomocą wilgotnej szmatki. Następnie malujemy go zwykłymi farbami plakatowymi na dowolny kolor. Ja ponieważ daję prezent na święta Bożego Narodzenia użyłam koloru zielonego, czerwonego i białego. Dobrze jest malować kosz dwoma warstwami farby. Czekamy aż farba dobrze wyschnie, najlepiej cały dzień. Na spód kosza kładziemy kawałek tiulowej wstążki, a następnie dowolnie układamy prezenty. Kosz owijamy celofanem. Dobrze jest, by z jednego boku przy rączce kosza umieścić świąteczną ozdobę. Wystające kawałki folii, te których nie związaliśmy wstążką, możemy spiąć lekko zszywaczem.  

prezent w koszu jak zapakować

5. Z ciasteczkami

prezent z ciasteczkami

6. Ze sztucznymi kwiatami, roślinami

przent ozdobiony sztucznymi kwiatami

7. W słoiku: wystarczy włożyć różne małe rzeczy do niego i gotowe. Może to być również zwykły słoik, który przyozdobimy. 

prezent zapakowany w słoik

8. Z balonami i taśmą z brokatem: prezent pakujemy w kolorowy papier, a na wierzchu doklejamy nadmuchane baloniki, za pomocą taśmy klejącej oraz taśmę brokatową. Można ją zrobić w prosty sposób. Na papier kładziemy dowolny odcinek taśmy klejącej klejącą stroną do góry, a następnie wysypujemy na nią brokat. Całość lekko dociskamy, by brokat się przykleił. Potem taśmę brokatową przyklejamy na prezent. 

prezent ozdobiony balonami i taśmą brokatową

brokat wysypany na taśmę klejącą

taśma brokatowa na prezencie

prezent z taśmą brokatową

9. W bukiet: w taki sposób możemy zapakować np. skarpetki czy dziecięce rajstopki, ale również kuchenne ściereczki czy inne przedmioty dające się zwinąć w rulonik. Prezentowy bukiet krok po kroku.

skarpety w bibule

10. W folię ze streczu: gdy mamy drobne upominki (słodycze, jakieś drobne przedmioty), ale jest ich dużo, można owinąć je folią streczową. Każdy przedmiot pakujemy oddzielnie w sensie zawijamy jedną rzecz, potem kolejną i kolejną i tak aż powstanie nam coś w rodzaju foliowej kuli. Taka forma prezentu bardzo będzie odpowiadała szczególnie dzieciom, gdyż one lubią odwijać prezenty-niespodzianki. Wiem, bo to sprawdziłam. 

słodycze i folia ze streczu

owijanie folią jajka niespodzianki

słodycze w foli streczowej na prezent

11. W celofan: w taki sposób możemy zapakować nieforemne prezenty np. filiżankę
filiżanka zapakowana w celofan na prezent

komentarz 14 lutego 2022 przez użytkownika Gość
fajne sposoby dzieki za inspiracje
...