seohost
pytanie zadane 30 sierpnia 2016 w Multimedia/RTV przez użytkownika anonimowy

1 odpowiedź

odpowiedź 30 sierpnia 2016 przez użytkownika

Wszystko zależy od tego jak długo on leżał w wodzie i na jaką głębokość wpadł. Jeśli na taką, że da się go wyciągnąć to ok, a jeśli jeszcze dodatkowo leżał w niej chwilę to można go uratować. 

Pierwsze co należy zrobić to go wyłączyć (jeśli jest włączony), ale na pewno nie powinno się go włączać. Należy wyjąć z niego baterię, owinąć w ręcznik i odłożyć do wysuszenia na bok. Potem trzeba wyjąć karty SIM i karty pamięci i zrobić z nimi to samo co z baterią. Następnie zdejmujemy elementy obudowy, które można zdjąć i wszystko dokładnie, ale delikatnie wycieramy ręcznikiem. 

Oczywiście nie wszystkie zakamarki da się wysuszyć ręcznikiem, dlatego dobrze jest użyć odkurzacza. Przystawiamy go nad telefonem, włączamy i trzymamy tak przez 5 minut. Odkurzacz wciągnie nam wilgoć ze środka. Po 20 minutach powtarzamy czynność. Nie używamy do suszenia telefonu suszarki, gdyż sprawi ona to, że woda dostanie się jeszcze głębiej w telefon i uszkodzi zawarte w telefonie elementy.

Teraz należy telefon włożyć do miski z surowym ryżem lub kulkami od butów (kupując buty wewnątrz znajdują się torebeczki z kulkami), gdyż one doskonale pochłaniają wilgoć. Tak trzymamy telefon przez dobę. Po tym czasie składamy telefon i włączamy go (sprawdź czy nie trzeba podłączyć go do ładowarki). 

komentarz 31 sierpnia 2016 przez użytkownika anonimowy
Mi się niestety zdarzyło zalać telefon. Jak najszybciej zaniosłam go do teletorium, bo tam miałam najbliżej. Naprawili i jeszcze długo po tym działał.
...