pytanie zadane 21 sierpnia 2016 w Turystyka przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 21 sierpnia 2016 przez użytkownika

Muzeum Regionalne – Barlinek

Muzeum powstało w 1961 roku. Znajdują się tu takie wystawy jak biograficzna, poświęcona osobie Emanuela Laskera, archeologiczna (dawne narzędzia), historyczna i etnograficzna (przedmioty użytkowe, narzędzia rolnicze).

Muzeum Regionalne – Bobolice

Muzeum założono w 2002 roku. Znajdują się tu wystawy stałe historyczne, archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, sztuki współczesnej i militaria. Jest tu również ekspozycja z przedmiotami poświęconymi sztuce więziennej.
 

Muzeum Regionalne – Cedynia

Muzeum istniejące od 1966 roku. Znajdują się tu wystawy archeologiczne pochodzące z grodziska cedyńskiego, archeologiczne ze szczątkami mamuta i jelenia olbrzymiego, etnograficzne oraz wystawa poświęcona bitwie pod Cedynią.
 

Muzeum w Spichlerzu – Drawno

Muzeum powstało w 2007 roku. Jego siedzibą jest budynek dawnego spichlerza, stąd też nazwa muzeum. Znajduje się tu wystawa poświęcona historii Drawna i okolic, fotografie, pocztówki, listy, narzędzia, militaria i ceramika.
 

Muzeum Wojskowości, Szkolnictwa i Wsi – Dziedzice

Muzeum działa od 2005 roku. Mieści w sobie wystawy stałe. Podzielone one są na działy tematyczne: historyczny, etnograficzny i rekonstrukcji dawnej klasy szkolnej z wyposażeniem i pomocami naukowymi.
 

Muzeum Pamiątek Wojsk Inżynieryjnych – Gozdowice

Muzeum działa od 1965 roku. Prezentowane są tu wystawy takie jak: pamiątki po wojskach inżynieryjnych (dokumenty, mapy, zdjęcia, mundury) oraz modele urządzeń, takich jak: mosty czy kafar. Znajdują się tu również łodzie, barki i schron bojowy dowódcy wojsk.
 

Muzeum i Galeria „Brama” – Gryfice

Muzeum działa od 2005 roku. Mieści się ono w XV wiecznej Bramie Wysokiej. Znajduje się tu ekspozycja historyczna, militaria i eksponaty geologiczne oraz prace lokalnych artystów.
 

Muzeum Bursztynu – Jarosławiec

Jest to prywatne muzeum powstałe w 2014 roku. Znajduje się w nim historia powstania bursztynu bałtyckiego, inkluzji w bursztynie i dokumentacji złoża bursztynów.
 

Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej – Kamień Pomorski

Muzeum funkcjonuje od 2006 roku. Znajdują się tu zbiory archeologiczne z okresu neolitu, średniowiecza i renesansu. Są tu również pamiątki z przedwojennej historii miasta, skamieliny i zbiory fauny.
 

Muzeum Kamieni – Kamień Pomorski

Muzeum działające od 2001 roku. Jest to prywatne muzeum, w którym znajdują się skamieliny dinozaurów, minerały, bursztyny i meteoryty. Prócz tego mieści się tu także ekspozycja historyczna.
 

Muzeum Ziemi Karlińskiej – Karlino

Muzeum powstało w 2010 roku. Prezentowane są tu wystawy związane z historią miasta. Są to dawne wizerunki miasta, pocztówki, pieczęć i kronika Reinholda Wediga – przedwojennego archiwisty i nauczyciela.
 

Muzeum Włodzimierza Wysockiego – Koszalin

Muzeum powstało w 1994 roku. Jest to prywatne muzeum założone przez absolwentkę Uniwersytetu moskiewskiego – dr Marlenę Zimną. Znajdują się tu pamiątki po rosyjskim bardzie i poecie – Włodzimierzu Wysockim.
 

Muzeum – Koszalin

Muzeum działa od 1947 roku. Znajdują się tu zabytki archeologiczne, historyczne, numizmatyczne, medale, ekslibrisy polskie i obce, meble, wyroby rzemiosła artystycznego, sztuki i etnograficzne.
 

Bałtycki Park Miniatur – Międzyzdroje

Park powstał w 2015 roku. Znajdują się tu obiekty wybudowane w skali 1:25. Są to budowle znajdujące się na terenie państw takich jak: Polska, Niemcy, Dania, Szwecja, Finlandia, Rosja, Litwa, Łotwa i Estonia.
 

Muzeum Figur Woskowych – Międzyzdroje

Jest to prywatne muzeum, w którym znajduje się ponad 100 figur woskowych. Przedstawione są tu postaci historyczne, współczesne, bohaterowie mass-mediów i postacie z legend.
 

Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego – Międzyzdroje

Muzeum powstało w 1962 roku. Nosi ono imię prof. Dr Adama Wodziczki. Znajduje się tu kolekcja batalionów, dioram, ptaków wodnych, ssaków morskich oraz wystawa geologiczna z bursztynem bałtyckim.
 

Izba Historyczna – Pełczyce

Izbę utworzono w 2003 roku. Znajdują się tu wystawy archeologiczne z okresu kultury łużyckiej, pamiątki historyczne w większości pochodzące z okresu kultury łużyckiej. Są to m.in.: numizmaty, militaria, zdjęcia, widokówki, dokumenty.
 

Muzeum Historyczne „Skarb” – Police

Muzeum działa od 2010 roku i mieści się na terenie dawnej fabryki benzyny syntetycznej. Zwiedzać tu można dwa schrony, wystawę historyczną, militarną, zdjęcia, dokumenty czy wynalazki techniki użytkowej.
 

Muzeum Ziemi Pyrzyckiej – Pyrzyce

Muzeum działa od 2013 roku. Znajdują się tu wystawy związane z historią miasta i Pomorza Zachodniego, dzieła twórców ludowych oraz biblioteka.
 

Muzeum Regionalne – Wolin

Muzeum nosi imię Andrzeja Kaubego – pierwszego kustosza muzeum. Znajdują się tu eksponaty związane z plemieniem Wolinian i z ich życiem codziennym. Muzeum można zwiedzać korzystając z magnetofonowych przewodników w różnych językach.
 

Muzeum Regionalne – Szczecinek

Muzeum powstało już w 1914 roku. Jest to jedno z najstarszych muzeów na Pomorzu Zachodnim. Znajdują się tu zbiory archeologiczne, regionalne, myśliwskie i wyroby złotnicze.
 

Muzeum Rybołówstwa Morskiego – Niechorze

W muzeum znajdują się zabytki związane z historią, tradycją i kulturą rybacką Pomorza Zachodniego. Eksponowane są one na wystawach stałych i czasowych. Ukazują pracę rybaków, prezentują kutry rybackie.
 

Gmach Główny Muzeum Narodowego – Szczecin

Muzeum powstało w 1948 roku. Znajduje się w nim 5 oddziałów: Morski, Kultur Pozaeuropejskich, Etnografii Pomorza, Numizmatyki i Edukacji. Prócz tego mieszczą się tu również zbiory archeologiczne.
 

Podziemne trasy turystyczne – Szczecin

Trasy znajdują się w schronie przeciwlotniczym i przeciwatomowym. Są to: trasa „II wojna światowa” i trasa „Zimna Wojna – życie w PRL-u”. Czas ich łącznego zwiedzania to około 2 godzin.
 

Muzeum Archeologiczno-Historyczne – Stargard

Muzeum działa od 1960 roku i mieści się w barokowych kamieniczkach. Znajdują się tu zabytki archeologiczne pochodzące z terenu powiatu, zbiory numizmatyczne, dzieł sztuki, prace lokalnych twórców i inkunabuły.

Muzeum Wału Pomorskiego i II Wojny Światowej – Szczecinek

Muzeum działa od 2012 roku i mieści się w dawnym niemieckim schronie bojowym. Znajdują się tu ekspozycje pamiątek militarnych i wojskowych związanych z fortyfikacjami Wału Pomorskiego, z walkami. Warto zobaczyć również czołg i armaty przeciwlotnicze.
 

Muzeum Historii Twierdzy Świnoujście – Świnoujście

Muzeum działa od 2004 roku. Znajdują się w nim działy tematyczne związane z czasami pruskimi, okresem międzywojennym i czasie II wojny światowej, czasach „zimnej wojny” i z historią portu wojennego.
 

Muzeum Rybołówstwa Morskiego – Świnoujście

Muzeum działa od 1974 roku. Prezentowane są w nim zbiory dotyczące historii miasta i dziejów połowu ryb. Prócz tego mieści się tu wystawa poświęcona florze Bałtyku, narzędzi używanych do połowu ryb.
 

Muzeum Obrony Wybrzeża – Świnoujście

Muzeum mieści się na terenie Fortu Gerharda. Znajdują się w nim takie eksponaty związane z historią rozwoju obrony wybrzeża. Jest tu ponad 1 000 eksponatów. Jest tu kolekcja kuchni polowej, wozów taborowych, kolekcja mundurów, broni strzeleckiej, zdjęć i grafik.
 

Multimedialne Muzeum na Klifie – Trzęsacz

Muzeum działa od 2014 roku. Znajduje się w nim prezentacja historii i legendy na temat Trzęsacza i ruin kościoła. Mieści się tu także multimedialna projekcja głębin morza opowiadana przez Neptuna.
 

Muzeum Ziemi Wałeckiej – Wałcz

Muzeum działa od 1982 roku i mieści się w klasycystycznym dworze. Znajdują się tu eksponaty związane z historią miasta i okolicy, eksponaty archeologiczne, pamiątki i przedmioty upamiętniające przełamanie Wału Pomorskiego.
 

Muzeum Wału Pomorskiego – Wałcz

Muzeum mieści się na terenie dawnych koszar wojskowych. Znajdują się tu wystawy prezentujące mundury i militaria z czasów II wojny światowej oraz ekspozycje związane z historią Wału Pomorskiego.
 

Muzeum Ziemi Choszczeńskiej – Choszczno

Muzeum utworzono w 1995 roku. Znajdują się w nim zbiory archeologiczne, zabytki ruchowe, broń, ceramika, pieczęcie, monety i gotyckie elementy architektury. Prócz tego muzeum prowadzi wystawy, udostępnia eksponatu i organizuje sesje popularnonaukowe. 

...