seohost
pytanie zadane 19 sierpnia 2016 w Motoryzacja przez użytkownika anonimowy

1 odpowiedź

odpowiedź 21 sierpnia 2016 przez użytkownika

Ogólnie liczba 13. jest uważana za pechową, przynoszącą nieszczęście. Pewnie dlatego w większości linii lotniczych samoloty nie posiadają trzynastego rzędu. Pasażerowie, którzy są przesądni, boją się latać lub lecąc pierwszy raz mogliby niepotrzebnie dopowiadać sobie różne historie do pechowej 13. Ale nie wszystkie linie lotnicze rezygnują z kolejnej numeracji rzędów foteli. 

Ogólnie trzynastka jest postrzegana jako nieszczęśliwa. Mogło się to wziąć z tego, że dawniej, w czasach pierwotnych, ludzie potrafili liczyć tylko do 12 - liczyli palce u rąk oraz dwie nogi, a coś trzynastego uważali za coś strasznego i niepojętego.
W Egipcie oraz w Rzymie uważano, że jest 13 etapów życia, a ostatnim, czyli 13 jest śmierć, czyli dalej coś nieszczęśliwego. 

siedzenia w samolocie

Do linii, które nie posiadają 13. rzędu w swoich samolotach należą: Lufthansa, AirFrance, Iberia, AirTran, Continental Airlines, Swiss, Singapore Airlines. Cathay Pacific, KLM.
Do pechowej 13 w tych liniach, trzeba jeszcze dołożyć pechową w Brazylii i we Włoszech 17., która została zlikwidowana w liniach Lufthansa.
W popularnej linii lotniczej Rynair trzynasty rząd znajduje się przy wyjściach ewakuacyjnych, czyli teoretycznie w najbezpieczniejszym miejscu. 

komentarz 2 marca 2020 przez użytkownika anonimowy
Trochę dziecinada z tą 13-stką :D
...