seohost
pytanie zadane 14 sierpnia 2016 w Nauka i technika przez użytkownika anonimowy

1 odpowiedź

odpowiedź 18 sierpnia 2016 przez użytkownika

We Włoszech, a dokładnie na Sycylii licealiści stworzyli automat, który w kilka minut przetopi pustą butelkę w obudowę do smartfona. 

Maszyna do produkcji obudowy do telefonów nosi nazwę MyProAction i jest podobna do automatów wydających napoje czy słodycze. We wnętrzu maszyny znajduje się mechanizm prasujący plastikową butelkę oraz drukarka 3D. Gdy butelkę się przetopi, substancja powstała z przetopienia za pomocą drukarki 3D stworzy unikalną obudową na nasz telefon. Użytkownik telefonu sam sobie wybiera odpowiednią obudowę na telefon spośród dostępnych na multimedialnym ekranie. 

Jeśli chcemy, by nasza obudowa była jedyna w swoim rodzaju, możemy nanieść na nią np. swoje zdjęcie. W tym celu należy wysłać zdjęcie do urządzenia za pomocą Bluetooth lub Wi-Fi. Niestety taka opcja jest dodatkowo płatna (kartą lub za pomocą systemy PayPal). Maszyna MyProAction ze względu na swoje niewielkie rozmiary może być ustawiana w szkołach, galeriach handlowych itp. 

Licealiści, którzy stworzyli tą maszynę chcą ja teraz skomercjalizować i dlatego są na etapie poszukiwania współpracowników. 

...