pytanie zadane 14 sierpnia 2016 w Zdrowie i uroda przez użytkownika anonimowy

1 odpowiedź

odpowiedź 18 sierpnia 2016 przez użytkownika

Ręce w ciągu dnia myjemy kilkadziesiąt razy, ale czy zastanawialiście się nad tym jakie mydło jest najlepsze dla naszych rąk? Poniżej znajdziecie odpowiedź.

W płynie czy w kostce? Lepszym mydłem do mycia rąk będzie mydło w płynie i to z jednorazowych opakowań, ponieważ zawiera najmniej bakterii. Na mydle w kostce jest ich najwięcej, zaś mydło w płynie, które wlewamy do plastikowych pojemników może również gromadzić bakterie i drobnoustroje. 

Mydła w płynie mają dodatkowo pH podobne do tego, które znajduje się w naszej skórze. Należy również pamiętać o tym, że mycie rąk samą wodą nie jest do końca skuteczną metodą pozbywania się bakterii i drobnoustrojów. Natomiast jest to lepsze wyjście niż nieumycie rąk wcale. Najlepiej jednak myć ręce w wodzie z mydłem. 

Antybakteryjne czy zwykłe? Nie ma różnicy między tymi mydłami jeśli chodzi o usuwanie bakterii. Zarówno jedno, jak i drugie mydło skutecznie je usunie. dodatkowo używanie mydła z triklosanem (substancja nietoksyczna) może powodować całkowite uodpornienie się na tę bakterię. 

...