pytanie zadane 4 sierpnia 2016 w Dom i ogród przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 4 sierpnia 2016 przez użytkownika

Jak wiadomo w domu na meblach, szafkach, kanapach co jakiś czas zbiera się kurz. Wtedy po prostu włączamy odkurzacz, bierzemy ściereczkę i ścieramy kurz, odkurzamy kanapę. Tylko dlaczego nie robimy tego z naszymi ścianami?

Na nich bowiem również gromadzi się kurz lub pajęczyny. Warto więc zadbać o czystość całego naszego pomieszczenia. Ważne, by ściany i sufity omiatać przynajmniej! raz w roku. Zaraz opiszę Wam jak bardzo ułatwić sobie pracę i zrobić to w miarę szybko i sprawnie. Potrzebujecie trzech rzeczy:

- szczotki do zamiatania,

- wilgotnej ściereczki,

- oraz zakurzonych ścian.

 Wilgotną ściereczkę zakładamy na szczotkę (na włosie do zamiatania) i zawiązujemy tak, by się nam ona nie ściągała podczas pracy. Na początku czyścimy sufit, gdyż jest on zazwyczaj biały i znajduje się na nim najmniej nieczystości. Następnie przechodzimy do czyszczenia ścian. Zaczynamy od góry i ściągamy szczotkę ku dołowi. Tak jakbyśmy malowali ściany. Cały brud znajduje się na ściereczce. Szczotki nie musicie mocno przyciskać. Wystarczą lekkie dociśnięcia w miejscach naprawdę zanieczyszczonych. Teraz już można cieszyć się czystym mieszkaniem. A gdy je dodatkowo przewietrzycie nabierze ono świeżości.

czyszczenie ścian

brudna ściana

czysta ściana

komentarz 25 października 2016 przez użytkownika

Tłuste plamy ze ściany usuniemy pocierając je kromką chleba lub mąką ziemniaczaną.

Rysunki narysowane świecowymi kredkami usuniemy druciakiem i mydłem w płynie. 

Ślady z markera usuniemy za pomocą WD-40. Pryszczemy na plamę i wycieramy czystą szmatką.

...