seohost
pytanie zadane 21 sierpnia 2015 w Internet przez użytkownika anonimowy
Chciałbym dać zdjęcie zrobione przez siebie na jedno forum, ale nie wiem jak to zrobić?

1 odpowiedź

odpowiedź 21 sierpnia 2015 przez użytkownika

Żeby dodać zdjęcie na forum lub inną stronę, trzeba gdzieś je wrzucić na serwer, gdyż nie każde forum pozwala na wgrywanie na nie zdjęć. Jeśli sam posiadasz serwer hostingowy, możesz po prostu wrzucić na niego plik graficzny i dodać do niego odnośnik w postaci linka.

Jeśli go nie posiadasz, to najprostszym sposobem jest skorzystanie z darmowego hostingu zdjęć. Takich hostingów jest sporo.

Opisze tutaj jak umieścić zdjęcie w jednym z najpopularniejszym z tego typu portali, a mianowicie Fotosika:

Wchodzisz na stronę

http://www.fotosik.pl/dodaj-zdjecie

następnie klikasz Wybierz plik ze swojego komputera, otworzy się okno w którym należy znaleźć i wybrać zdjęcie ze swojego komputera, które chcesz umieścić na forum lub innym miejscu w internecie. Po wgraniu zdjęcia, otworzy się jego podgląd i wystarczy kliknąć Zapisz zdjęcie. Po zapisaniu wyświetli się kod html z adresem zdjęcia:

<a href="https://www.fotosik.pl/zdjecie/ada503c332a73742" target="_blank"><img src="https://images90.fotosik.pl/388/ada503c332a73742med.jpg" border="0" alt="" /></a>

Taki kod nadaje się na stronę, która obsługuje znaczniki html. Niestety większość for, tego nie akceptuje i wymagają podania tylko bezpośredniego adresu url do obrazka na serwerze. Można ten adres "wyłuskać" z powyższego kodu z fragmentu zaczynającego się od https:// i kończącego na .jpg. Albo wybrać z menu po dodaniu zdjęcie bezpośredni link.

Uzyskujemy bezpośredni adres obrazka (można sprawdzić czy działa wklejając w pasek adresu przeglądarki):

https://images90.fotosik.pl/388/ada503c332a73742med.jpg

Teraz wystarczy taki adres do obrazka wkleić na forum internetowe.


Uwaga!

Powyższa porada działa również, jeśli chcesz umieścić zdjęcie w pytaniu lub komentarzu tutaj na portalu kz1.pl. Wystarczy w oknie edycji kliknąć ikonkę obrazka

ikonka obrazka

Otworzy się okienko dodawania linka ze zdjęciem na zewnętrznym serwerze

dodawanie zdjęcia na kz1

W okienku Adres URL, wklejasz link do zdjęcia, który wcześniej wytworzyłeś. Warto wiedzieć co oznacza okienko Tekst zastępczy tzw. alt przy wstawianiu zdjęcia. Po kliknięciu OK, zdjęcie zostanie umieszczone w pytaniu lub komentarzu na naszym portalu.Oczywiście portali jak Fotosik jest dużo więcej np.

http://zapodaj.net
http://www.tinypic.pl
http://www.zapisz.net

Dodanie do nich zdjęć lub obrazków, również przebiega prosto i intuicyjnie.

komentarz 25 czerwca 2020 przez użytkownika anonimowy
Jako admin forum dzięki za praktyczną poradę, podlinkuje u siebie. Też ustawiłem u siebie, żeby można tylko podlinkowywać obrazki na forum, bo jakbym udostępnił, żeby mogli u mnie wgrywać, to serwer zapchałby mi się po tygodniu ;)
komentarz 27 czerwca 2020 przez użytkownika anonimowy
Tych hostingów jest więcej w necie. Tylko radzę używać tych najbardziej popularnych (te co wymieniliscie są spoko), bo potem jak znikna z internetu to zdjęcie będzie nie dzialac na forum czy gdzie tam umieścisz zdjęcie.

Jak osobiście zainstalowalem sobie skrypt na własnym serwerze i wrzucam do siebie zdjęcia jak jest taka potrzeba.
komentarz 29 listopada 2020 przez użytkownika anonimowy
Ja sobie sam zrobilem taki hosting zdjec :)

Wystarczylo wykupic hosting i zainstalowac specjalny skrypt. Mam teraz lepsza kontrole nad zdjeciami, choc zeby tak zrobic trzeba sie troche znac na webmasteringu.
...