pytanie zadane 4 sierpnia 2016 w Dom i ogród przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 4 sierpnia 2016 przez użytkownika

Pokój dziecka to jedno z najbardziej kolorowych i wesołych miejsc w całym domu. To właśnie tam nasza, bądź nasze pociechy spędzają większość czasu, traktując własny pokój jak cały swój świat. Dobrze jest, gdy dziecko ma w domu bądź mieszkaniu osobny pokój, w którym może układać zabawki tak jak chce, zapraszać gości czy też uczyć się porządku i dbałości o przedmioty. Może go również dzielić ze starszym rodzeństwem, dzięki czemu uczy się dzielenia i współdziałania. Ale dziś nie o wychowywaniu, a o urządzaniu owego pomieszczenia.

W wyborze mebli, kolorów ścian czy też sprzętów, które będą znajdowały się w dziecięcym pokoju, może jak najbardziej uczestniczyć dziecko i brać w tym aktywny udział. Oczywiście sytuacja taka dotyczy raczej starszych dzieci. Natomiast jeśli jest to pokój dla dziecka, które dopiero ma się urodzić i zamieszkać w swoim pokoju, wybór wszystkich wymienionych wyżej rzeczy należy do rodziców. To oni decydują o kolorze oraz ustawieniu mebli, tak by dziecko czuło się w nim jak najlepiej.

Każdy z rodziców chciałby, żeby pokoik dla dziecka był piękny, doskonały i wymarzony, ale czasami nie warto przesadzać z zakupem pewnych rzeczy, zwłaszcza gdy mamy mały metraż. Takim przedmiotem, a właściwie meblem jest np. fotel do karmienia dziecka. Zajmuje on dużo miejsca, gdyż sam w sobie jest spory, a potem nie mamy co z nim zrobić. Dlatego zachęcam do kilkukrotnych przemyśleń przed zakupem mebli czy farb do dziecięcego pokoju. W poniższym artykule opiszę jeden z kilku ostatnio odwiedzonych pokoików, który według mnie został dobrze urządzony i będzie praktyczny przez kilka, bądź nawet kilkanaście ładnych lat.

pokój dziecka

Jak widać na pierwszy rzut oka, ściany w pokoju zostały pomalowane na kolory pastelowe. Przeważa kolor beżowy, ale znajduje się tu również błękit, dla przełamania jednolitości kolorystycznej. Kolejnym akcentem są meble dziecięce, które również zostały ożywione przez zielone detale. Pokój ten może być miejscem zarówno dla noworodka, jak i dla dziecka starszego. Dziecięce biurko zostało ustawione przy oknie, gdyż tam właśnie pada najwięcej światła. Do tego mały regał z półeczkami na książki, wiszący nad biurkiem.

biurko dla dziecka

Po lewej stronie od biurka została ustawiona komoda na ubrania oraz łóżeczko dla niemowlaka. Ponieważ łóżeczko stoi w rogu pokoju, można je z łatwością i bez wielkich przemeblowań, zastąpić innym meblem za parę lat. Nad łóżeczkiem został umieszczony przewijak, który można zdjąć w każdej chwili, ale który też nie zajmuje zbędnego miejsca na szafce czy w innym miejscu dziecięcego pokoiku

pokój dzieci

Przeciwległą ścianę od biurka, zajmuje rozkładana kanapa oraz szafa na ubrania. Taka kanapa może posłużyć zarówno dziecku, które ma 3 latka, jak i nastolatkowi. ładnie komponuje się w cały wygląd pokoju, a poza tym jest wygodna i idealna po spania dla jednej osoby. W szafie natomiast znajdują się półki jak i wieszak, dzięki czemu wszystkie dziecięce stroje możemy przechowywać w jednym miejscu. 

pokój dziecięcy

Wpis ten to tylko jeden z przykładów na urządzanie dziecięcego wnętrza oraz inspiracja dla wszystkich poszukujących takiej porady. Myślę, że choć trochę mogłam Wam podpowiedzieć jak dobrze rozstawiać meble oraz co jest niezbędne w dziecięcym pokoju. 

...