pytanie zadane 4 sierpnia 2016 w Dom i ogród przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 4 sierpnia 2016 przez użytkownika

Każdy rodzic wie, jak ważne jest bezpieczeństwo swojego dziecka. Zarówno w domu, jak i poza nim. Ponieważ jednak małe dzieci więcej czasu spędzają w domu, to właśnie tam mogą być narażone na wszelkie spadki i upadki. Warto więc przygotować nasz dom przed ciekawskimi, malutkimi dziećmi.

Okres najbardziej niebezpieczny dla malutkich dzieci to taki, w którym zaczynają one raczkować, a następnie chodzić. Z początku robią wszystko powoli, ale już wtedy dobrze pomyśleć o zabezpieczeniach. Ani się obejrzymy jak nasz maluch zacznie szybciutko pędzić do gniazdek, kabli czy na schody. I o tych ostatnich właśnie dziś napiszę. 

bramka rozporowa schody

Chyba nie ma nic bardziej przerażającego, jak widok malca stojącego przy schodach, zwłaszcza u góry. Zaraz w głowie pojawiają nam się najgorsze myśli. Żeby temu zapobiec warto zainwestować w dobrej jakości bramkę ograniczającą czy też zabezpieczającą (jak zwał tak zwał). Dzięki niej będziemy spokojniejsi podczas gdy nasze dziecko będzie stawiało pierwsze kroki w drodze do ciekawości. 

A teraz przejdźmy już do naszej bramki. Bramka o tradycyjnych wymiarach wygląda tak jak na pierwszym zdjęciu. Ponieważ odległość między moimi futrynami wynosi 90 cm, do standardowej bramki (70 cm) musiałam dokupić jeszcze tzw. przedłużenie, które jest pokazane na zdjęciu drugim. Prócz bramki w kartonie znajdują się również elementy do jej montażu. Jak widać są tam kołki i śruby do wkręcenia w ścianę, ale ja ich nie użyłam. Bramka, którą kupiłam jest rozporowa, czyli montowana bez wiercenia i dziur, więc nie jest mi to potrzebne.

bramka rozporowa

bramka rozporowa elementy

Montaż jest bardzo proty. Wystarczy założyć nakładkę na śrubę, a na drugi koniec śruby dać tzw. ochraniacz. Można jeszcze dodatkowo końce, które będą dotykały ściany ochronić podkładkami.

Śrubę lekko wkładamy w otwory przy bramce, a dopiero przy ścianie podczas montażu będziemy je regulować. 

bramka na schody

Na koniec ustawiamy naszą bramkę w otworze i regulujemy za pomocą śrub, dokręcając je do ściany. Musimy pamiętać, by bramka była zamontowana na ciasno, na sztywno, by się nie ruszała podczas jej użytkowania. Teraz należy sprawdzić czy "klamka" się poprawnie otwiera i zamyka. Podczas, gdy bramka jest zamknięta, bolec znajdujący się na dole bramki musi mieścić się w otworze. Tak zamontowana bramka ograniczająca, będzie świetnie pełnić swoją funkcję w zabezpieczaniu niebezpiecznych miejsc przed dziećmi.

montaż bramki rozporowej

...