pytanie zadane 4 sierpnia 2016 w Dom i ogród przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 4 sierpnia 2016 przez użytkownika

Podczas codziennych zajęć lub remontów zdarza nam się czasami zarysować meble. Wtedy, zwłaszcza gdy są to nowe meble, spotyka nas złość i rozpacz jednocześnie. Złość ponieważ mogliśmy bardziej uważać i zarysowania by nie było, a rozpacz dlatego, że nie wiemy co dalej z tym zrobić, jak usunąć rysę.

Sięgamy wtedy po mazaki, farby i innego rodzaju specyfiki, które w gruncie rzeczy nie pomagają za bardzo, a potrafią jeszcze sprawę pogorszyć. Na takie sytuacje dobrym rozwiązaniem są kredki do mebli. Wyglądem przypominają one grube kredki świecowe lub kolorowe klocki dla dzieci. Ich konsystencja również przypomina świecę, ale jest bardziej twarda i nie brudzi rąk. Kredki takie można kupić w sklepach budowlanych oraz na allegro za około 10 zł za sztukę. Warto dodać, że kredki te czasami noszą również nazwę pałki do mebli lub kredki do zarysowań. Gama kolorów jest bardzo szeroka, dlatego też nie będzie problemu z dopasowaniem odpowiedniego koloru. A w razie potrzeby można nanieść na zarysowanie dwa kolory, które się pokryją i idealnie dopasują do barwy naszych mebli. 

kredki do mebli

Piszę cały czas o meblach, ale kredek do zarysowań można również używać do rys na drzwiach, balustradach i innych drewnianych przedmiotach. Są bardzo proste w użyciu i nie wymagają przygotowywania żadnych urządzeń czy sprzętów.

Wystarczy dobrać odpowiedni kolor kredki do naszych mebli, następnie oczyścić miejsce zarysowania wilgotną szmatką, by nie było na nich np. resztek drewna lub kurzu. 

rysa na meblach

Teraz należy za pomocą kredki, ruchami z góry na dół i z dołu do góry wykonywać pociągłe ruchy i w ten sposób wypełnić rysę. Należy to robić do momentu uzyskania odpowiedniego koloru i odpowiedniej grubości masy z kredki. 

kredka do mebli

kredka do mebli

Gdy już jesteśmy pewni, że nasza rysa została zakryta, przecieramy ją dokładnie ale lekko wilgotną, a następnie suchą szmatką. Jeśli podczas rysowania wyjechaliśmy poza linię rysy, również ścieramy nadmiar kredki wilgotną szmatką.  I gotowe. Proste prawda? A my nie musimy się już wstydzić gości ani martwić, że rysę będzie widać.  

komentarz 6 kwietnia 2020 przez użytkownika Gość
Takie kredki to zawsze staram się brać od razu gdy kupuje nowe meble. Przy małych dzieciach to jest niemal pewne że za chwilę coś będzie uderzone czy przyrysowane ;)
...