pytanie zadane 4 sierpnia 2016 w Dom i ogród przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 4 sierpnia 2016 przez użytkownika

Dziś po długim weekendzie, artykuł z serii ABC remontu. Pewnie niektórzy z Was, wiedzą z czym wiąże się malowanie w domu. Pełno kurzu, farb, pędzli... No może malowanie samo w sobie nie jest jeszcze takie najgorsze, ale sprzątanie po nim już tak. Zrywanie zakurzonej folii ochronnej, mycie wałków, a co najgorsze szorowanie kuwety po farbie. Ja staram się ułatwiać sobie pracę, jak tylko mogę, więc do czyszczenia kuwety używałam zazwyczaj starej szczoteczki do zębów lub starej szczotki do czyszczenia paznokci. Powiem, że jest to świetny pomysł, ale już go nie stosuję, gdyż znalazłam jeszcze lepszy.

Podczas ostatniego malowania spróbowałam folii aluminiowej. Już mówię o co chodzi. Bardzo nie lubię myć kuwety malarskiej, nie lubię szorowania każdego w niej zakamarka do czysta, a potem czekania aż ona wyschnie, gdy właśnie jest znów potrzebna. Oczywiście po umyciu wycierałam ją suchą szmatka lub ręcznikiem papierowym, ale już tak nie robię. Nie robię dlatego, że znalazłam inne rozwiązanie.

kuweta do farby

Mianowicie wspomnianą już folię aluminiową. Jeśli też chcecie tak spróbować, to oto mini poradnik. Najpierw ucinacie folię na długość mającą półtorej długości kuwety. Następnie dokładnie wykładacie ją folią i dość mocno przygniatacie, ale też nie za mocno, by się nam nie porwała. 

jak czyścić kuwetę

Teraz wlewacie na nią farbę i malowanie czas zacząć. Po skończonej pracy, wystarczy tylko ściągnąć folię z kuwety i wyrzucić do kosza. A kuweta czysta i sucha i gotowa na następne malowanie. No a jeśli, jest nie potrzebna to możecie j ą schować w odpowiednie miejsce. Teraz sprzątanie po malowaniu jest znacznie przyjemniejsze. Szkoda tylko, że nie ma czegoś na wałek....

kuweta malarska

komentarz 23 lutego 2020 przez użytkownika Gość

Można też kuwetę zawinąć plastikową folią jednorazową. Ja tak robię i też potem po malowaniu nie muszę czyścić kuwety.

komentarz 19 stycznia 2021 przez użytkownika Gość
No i świetny patent. ten kto musiał czyścić kuwetę po farbie to wie o czym mówie, a już na pewno po kilku dniach gdy farba zaschnie
...