pytanie zadane 4 sierpnia 2016 w Dom i ogród przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 4 sierpnia 2016 przez użytkownika

Jak wiadomo bezpieczeństwo naszych dzieci w domu jest najważniejsze. Gdy mamy małe dziecko w domu zwracamy szczególną uwagę na miejsca, w których się bawi. Dbamy o to, by nic małego nie znajdowało się w zasięgu jego wzroku, by zamykać wszelkie szafki (zwłaszcza te w kuchni czy łazience), a także by nie zostawiać żadnych niebezpiecznych przedmiotów w ich pobliżu. 

ochraniacz na ławę stół

Dlatego dziś kolejny wpis o zabezpieczeniach przed malcami. Dziś napiszę Wam jak zrobić ochraniacz na brzegi stołu bądź ławy. Jeśli chcecie i Wy zrobić samodzielnie taki ochraniacz, przygotujcie:

- nożyczki,

- taśmę dwustronną,

- gąbkę (ja mam taką od TV).

ochraniacz na ławę

Pierwsze co trzeba zrobić to wyprać gąbkę w pralce ustawionej na krótkie pranie. Warto to zrobić, by upewnić się, że jest ona w 100% czysta. Jak dobrze wyschnie możemy przystąpić do pracy. Wycinamy z niej paski o szerokości 20 cm i długości ławy/ stołu. Jeśli nie macie tak długiej gąbki to możecie zrobić kilka odcinków, które potem na ławie połączymy. 

Teraz na całą długość paska z gąbki naklejamy taśmę z jednej strony. Odrywamy pasek zabezpieczający, składamy gąbkę na pół i mocno dociskamy. Powstanie nam coś na kształt rury. Później czynność powtarzamy i ponownie składamy gąbkę na pół, będzie ona wtedy grubsza.

ochraniacz na brzeg ławy

Gdy gąbka jest gotowa, naklejamy taśmę na ławę tak, by połowa taśmy znalazła się na górze blatu, a połowa na spodzie. Teraz przyklejamy gąbkę dookoła ławy i mocno dociskamy. Najlepiej na noc przyczepić do ławy klamerki, by gąbka dobrze się docisnęła. 

ochrona brzegi stołu

komentarz 4 sierpnia 2016 przez użytkownika anonimowy
Bardzo pomysłowo, no i fajnie to wygląda. Tylko jak z trwałością? Dziecko nie ponadgryza tego? ;)
komentarz 4 sierpnia 2016 przez użytkownika
Choć artykuł o ochraniaczu dałam w styczniu to na ławie mam go od września. Przyznam szczerze, że jest trochę ponadgryzany, ale dziecko robiło tak tylko na początku, gdy zobaczyło, że na ławie jest coś nowego. Potem nie zwracało na to uwagi. Poza tym ja kładę na całą ławę jeszcze obrus, który przykrywa ja dookoła, więc ochraniacza nie widać, ale nadal chroni głowę dziecka przed uderzeniem.
...