pytanie zadane 3 sierpnia 2016 w Dom i ogród przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 3 sierpnia 2016 przez użytkownika

Dziś porada domowa czy też wpis bardziej poświęcony recyklingowi, gdyż dotyczyć będzie wykorzystania niepotrzebnych słoiczków, butelek czy też innego rodzaju szkła oraz wełny. Jeśli w Waszych domach zalega wełna, z którą nie wiecie co można zrobić, ten wpis trochę Wam w tym pomoże. Ponadto wykorzystamy jeszcze szklane naczynia, które, przynajmniej u mnie, zajmują duuużo miejsca.

Wykorzystując ww przedmioty, można stworzyć zupełnie nowy, niebywały przedmiot, jakiego nikt inny nie będzie miał. W czym tkwi jego unikatowość? W tym, że robimy go własnoręcznie i na swój indywidualny sposób, dlatego też każda tak wykonana rzecz jest inna od poprzedniej.

szkło w wełnie

A więc przygotujcie:

- wełnę w dowolnym kolorze,

- słoiczki, buteleczki itp.,

- taśmę klejącą dwustronną,

- nożyczki.

Wykonanie słoiczków owiniętych wełną jest proste. Wystarczy uciąć kawałek taśmy i nakleić ją w odpowiednie miejsce na wybranym szklanym przedmiocie. Naklejamy taśmę tylko z jednej strony np. butelki. 

słoiki w wełnie

Następnie przyklejamy do niej wełnę i owijamy dookoła. Gdy znów natrafimy na miejsce z taśmą, mocno dociskamy fragment wełny i owijamy dalej. Czynność powtarzamy, aż do zakończenia taśmy. 

butelka w wełnie

Podobnie robimy z pozostałymi szklanymi naczyniami. Wzory są dowolne i zależą wyłącznie od Was. Możecie owijać cały przedmiot, jak również jego fragmenty. Takie przedmioty mogą służyć jako wazoniki, jako dekoracja, świeczniki lub pojemniki na przyprawy.

komentarz 2 kwietnia 2020 przez użytkownika Gość
Ale świetnie wyglądają. A ja się zastanawiałam co zrobić z wełną która mi się walą po szufladach. Bo wyrzucić mi jej było szkoda.
...