pytanie zadane 3 sierpnia 2016 w Dom i ogród przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 3 sierpnia 2016 przez użytkownika

Obecnie coraz modniejsze staje się malowanie ścian na różne kolory lub wzory. Modne również pozostają tapety, ale gdy nie kładzie się ich na wszystkie ściany. Dziś pokażę jak można pomalować ściany, by nie były nudne :)

Na poniższych zdjęciach zobaczycie ściany pomalowane przeze mnie i użyte na nich proste wzory. Jeśli chcecie odświeżyć swój pokój, przemalować go i dodatkowo coś w nim zmienić, to myślę, że trochę Wam mogę podpowiedzieć. Przed malowanie wnętrza warto wynieść z niego wszystkie niepotrzebne meble typu krzesła, stoły, biurka,a większe meble można zakryć folią ochronną. W sklepie budowlanym można kupić taką folię za około 10 zł. Przydatna wam będzie również taśma papierowa. Więcej na temat ochrony przed malowanie, możecie dowiedzieć się tu 

 Malowanie pomieszczenia zaczynamy oczywiście od sufitów. Warto pokryć go farbą dwukrotnie, by nic nie przebijało. Malujemy najpierw sufit raz, następnie czekamy od 3 do 4 godzin, by farba dobrze wyschła i malujemy drugi raz. Ja malowałam na drugi dzień drugi raz, więc miałam pewność, że na pewno jest sucha. Jeżeli chcecie zostawić sobie wolny pasek między sufitem a ścianą, to również dwa raz dokładnie pokrywacie ściany od góry (mniej więcej na szerokość 7 cm). 

Gdy sufit mamy pomalowany, czas na ściany. Jeżeli tak jak pisałam wyżej zostawiacie wolny pasek od góry to właśnie teraz na niego przyklejacie taśmę papierową. Ja użyłam takiej o szerokości 5 cm. Trzeba to zrobić wolno i równo. Jeśli natomiast nie zostawiacie paska, naklejacie taśmę na sufit przy ścianie, by jej nie pobrudzić. Mając cztery ściany w pokoju, dwie z nich (tą gdzie jest okno i sąsiadującą) możecie pomalować na ciemniejszy kolor, a dwie pozostałe na jaśniejszy.

malowanie ścian\

Można również dodatkowo na jednej ze ścian utworzyć prosty wzór. Doda to wnętrzu nowoczesności i delikatnego akcentu. Zaczynamy od rozrysowania na ścianie (jeszcze nie pomalowanej) delikatnie ołówkiem linii pionowych. Zaznaczacie sobie je w dowolnych odstępach np. dwie linie będą miały szerokość 10 cm a dwie następne 20 cm. Na początku malujecie linie, które będą miały jaśniejszy kolor, jeśli cała ściana jest również jasna lub ciemniejszy, jeśli cała ściana jest ciemna. Na ściany nakładamy również dwie warstwy farby i postępujemy tak jak w przypadku malowania sufitu. Gdy jeden kolor dobrze wyschnie, naklejamy papierową taśmę wzdłuż narysowanych ołówkiem linii i malujemy paski na drugi kolor (2 razy). Następnie, po wyschnięciu, odklejamy taśmę i mamy gotowy wzór na naszej ścianie.

wzór na ścianie

 Myślę, że wykonując pracę wolno i dokładnie każdemu z Was uda się stworzyć taki lub wymyślony przez siebie wzór. 

komentarz 23 lutego 2020 przez użytkownika Gość
jak dla mnie za dużo zachodu z tymi wzorami, może i to fajnie wygląda ale za duzo zabawy, lepiej jednolita ściana
...