pytanie zadane 3 sierpnia 2016 w Dom i ogród przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 3 sierpnia 2016 przez użytkownika

Urządzając mieszkanie zazwyczaj pamiętamy o zakupie tych przedmiotów, które są duże, potrzebne i zajmują sporo miejsca. Warto natomiast spisać sobie na kartkę również mniejsze rzeczy, które (jak się później okazuje) są wręcz niezbędne, a wcale na początku o nich nie myśleliśmy. Jedną z takich rzeczy jest wieszak na kurtki, płaszcze, torby czy parasole. Czy ktoś powie, że takie miejsce w domu nie jest potrzebne? 

Obecnie na naszym rynku można spotkać wiele różnych rodzajów wieszaków. Są one wolno-stojące lub płaskie mocowane do ściany. Te drugie zajmują mniej miejsca, ale nie na każdej ścianie mogą być mocowane. Trzeba zapoznać się dobrze z planami budowy domu/mieszkania, by podczas mocowania takiego wieszaka i wiercenia do niego dziur, nie natrafić na jakiś przewód. Są ponadto zwykłe wieszaczki, podobne do tych łazienkowych, które możemy przybić gwoździkiem lub nakleić. Ja dziś natomiast przedstawię rodzaj wieszaka wolno-stojącego. 

Kupując taki wieszak należy zwrócić uwagę na jakość jego wykonania. Musi być solidny i trwały. Ważne czy po ustawieniu go w odpowiednim miejscu i korzystania z niego nie przechylał się na wszystkie strony. Oczywiście jakość nie zawsze idzie w parze z ceną, więc nie należy się nastawiać, że solidny wieszak będzie drogi. Wręcz przeciwnie. Radzę poszukać lokalnie lub internetowo producenta takich wieszaków, a na pewno produkt taki będzie i niedrogi i dobry jakościowo. Zaletami wieszaków tego typu są ponadto:

- możliwość ustawienia go w dowolnym miejscu, które nam odpowiada najbardziej i przestawiania w każdej chwili,

- łatwy montaż (jeśli kupujemy go w paczce),

- odpowiednia wysokość wieszaków na ubrania, która pasuje zarówno dla niskich jak i wysokich osób,

- kamienna podstawka, dzięki której cała konstrukcja jest stabilna,

- specjalne miejsce na parasole wraz z ociekaczem,

- środkowy wieszak, który może posłużyć jako miejsce na torby lub kurtki dziecięce,

- możliwość zawieszania wielu ubrań (płaszczy, kurtek), nawet dla 14 osób,

- łatwość utrzymania porządku; wystarczy drążek czyścić ściereczką z detergentem do drewna, a kamienną stopę mopem. 

Wieszak wolno-stojący jak już wspomniałam, wypisując jego zalety, można ustawić zarówno przy ścianie, na środku holu lub w kącie, gdzie będzie zajmował mało miejsca i będzie praktyczny. Jeśli zamówiony/kupiony wieszak odbieracie w paczce to składa się on z czterech części do zmontowania. Pierwsza część to kamienna podstawka, następnie drążek z metalowymi półkolami na parasole, wyżej drążek z uchwytami na torby, apaszki lub dziecięce kurtki oraz ostatnia część z wieszaczkami na płaszcze/kurtki/czapki. Całość wykończona jest ozdobnym, zaokrąglonym stożkiem, który również można wykorzystać. 

wieszak na korytarz

komentarz 3 sierpnia 2016 przez użytkownika Gość
Świetny pomysł z tym wieszakiem. Dużo lepiej to wygląda niż wiercenie dziur w ścianie i zawalenie deską z wieszakami. Zawsze można przestawić lub całkowicie usunąć jak się nam znudzi. Miejsce na parasolki też ciekawe rozwiązanie, bo zawsze nie wiadomo gdzie je włożyć ;)
komentarz 23 lutego 2020 przez użytkownika Gość
Tylko że ten wieszak, jest dobry jak nie mamy małych dzieci. Jeśli są to jest to trochę niebezpieczne, bo ciągnąc kurtkę mogą wieszak przewrócić na siebie. Także jak już trzeba go zabezpieczyć jakoś przywiązać czy coś.
...