pytanie zadane 3 sierpnia 2016 w Dom i ogród przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 3 sierpnia 2016 przez użytkownika

Dzisiejszy artykuł będzie odnosił się do tematyki bezpieczeństwa, zwłaszcza naszych dzieci. Jak wiemy, nasi milusińscy są bardzo ciekawi świata i otoczenia, w którym przebywają. Lubią samodzielnie wszystko sprawdzać, więc dotykają, oglądają, nasłuchują. Oczywiście przeważnie bywa tak, że dziecko wielu rzeczy nie zrozumie dopóki samo nie wypróbuje ich "na sobie", nie sprawdzi. To bardzo dobrze, że dzieci są ciekawi każdego kącika w domu i działania wielu urządzeń, ale zadbajmy o to, by robiły to z nami bądź przy nas, nigdy! samodzielnie. 

Pewnie wielu z Was ma już odpowiedź na powyższe moje zdanie. Codzienność jest wyczerpująca i nie każdy ma czas, aby wszędzie za dzieckiem chodzić i patrzeć co ono robi. Największej uwagi wymagają od nas najmłodsze dzieci, szczególnie te raczkujące i trochę starsze. Często bawią się one na dywanie w pobliżu gniazdek elektrycznych, kontaktów. Zaś my nie zawsze mamy czas, by zauważyć jak dziecko z ciekawości wkłada tam palce...

Dlatego wymyślono coś takiego jak zatyczki ochronne na gniazdka. Teraz już bez obaw o krzywdę dziecka, możemy być spokojni, że nic mu się nie stanie podczas zabawy. Nie mam tu na myśli tylko dzieci, bo i czasem każdemu z nas zdarza się coś robić przy gniazdku i nieopatrznie go dotknąć. A wiadomo z prądem nie ma żartów. Zatyczki do gniazdek mogą być używane również w kuchni i chronią wtedy gniazdko przed np. zachlapaniem wodą. Przydają się również wtedy, kiedy w domu mamy zwierzęta np. kota, który połowę dnia spędza sam, bo my jesteśmy w pracy.

zatyczki do gniazdek

Takie zatyczki do gniazdek można kupić w każdym sklepie elektrycznym lub gospodarstwa domowego. Nie pamiętam już jaka była ich cena, ale chyba coś koło 5 zł. W opakowaniu znajduje się 5 sztuk zatyczek, więc wychodzi po złotówce za sztukę. Zatyczki wykonane są z plastiku, występują one w rozmiarze standardowym, więc będą pasowały na każde gniazdko elektryczne.

zatyczka do gniazdka

Montaż zatyczek jest bardzo szybki i prosty. Wystarczy plastikowymi bolcami włożyć zatyczkę do gniazdka i gotowe. natomiast jeśli będziemy chcieli je usunąć z gniazdka, wystarczy włożyć do dziurek wtyczkę, która znajduje się na końcu kabla od lampki, telefonu czy każdego innego sprzętu. Ważne, by nie wsadzać zatyczki bolcami do przodu, gdyż wtedy będzie ona wypadać.

Na koniec podkreślę, że zatyczki ochronne są bardzo praktyczną i wytrzymałą rzeczą, która starczy nam na wiele lat. Nie zapłacimy za nią dużo, ale ochronimy bezpieczeństwo i zdrowie naszych najbliższych.  

...