pytanie zadane 2 sierpnia 2016 w Kuchnia przez użytkownika

roladki z kurczaka

1 odpowiedź

odpowiedź 2 sierpnia 2016 przez użytkownika

Kurczak na obiad w roli głównej wcale nie musi być nudny. Prócz tradycyjnych schabowych z piersi kurczaka czy pieczonych udek można go wykorzystać w kilka innych sposobów. Jednym z nich są roladki z kurczaka. Do tego ulubiony ser, warzywa oraz sałatka i obiad gotowy.

Porcja: dla 4 osób

Czas przygotowania: około 40 - 45 minut

Składniki:

- pierś z kurczaka,

- 2 kiszone ogórki,

- papryka czerwona,

- około 20 - 25 dag żółtego sera,

- mąka,

- wykałaczki,

- przyprawa Kucharek,

- papryka mielona słodka,

- pieprz.

Wykonanie:

Pierś z kurczaka dokładnie płuczemy pod bieżącą wodą i odsączamy na papierowym ręczniku. Następnie kroimy na równe porcje, tak jak na kotlety. Każdą z porcji zawijamy w folię spożywczą i rozbijamy na denku młotkiem. Dzięki zawijaniu w folię nie zachlapiemy całej kuchni podczas rozbijania. Każdy kotlecik doprawiamy Kucharkiem, szczyptą pieprzu i papryki mielonej. Ogórki, paprykę oraz ser kroimy w słupki.

składniki na roladki

Bierzemy jeden kotlecik, układamy na nim ser oraz pokrojone warzywa i zawijamy tworząc roladkę. Koniec spinamy wykałaczką, by podczas smażenia roladka nam się nie rozwinęła. Tak samo postępujemy z pozostałą porcją kotlecików, sera i warzyw. Możecie tu dodać jeszcze inną mieszankę warzyw, jaką lubicie.

roladki przepis

Tak przygotowane roladki drobiowe, obtaczamy w mące i smażymy z obu stron, aż do zarumienienia. Gdy mięso, podczas smażenia, dobrze się ze sobą sklei można delikatnie wyjąć wykałaczki, ale można to zrobić również na talerzu. Roladki z kurczaka podajemy z ryżem lub ziemniakami oraz surówką ze świeżych warzyw. Ja do swojej użyłam pozostałej papryki, świeżych ogórków oraz sałaty masłowej. 

komentarz 30 stycznia 2022 przez użytkownika Gość
Tutaj mi za bardzo nie pasuja ogórki kiszone do papryki. Bardziej pasowałyby surowe świeże ogórki.
...