pytanie zadane 2 sierpnia 2016 w Kuchnia przez użytkownika

herbata z goździkami

1 odpowiedź

odpowiedź 2 sierpnia 2016 przez użytkownika

W zimowy dzień (może nie do końca zimowy, przez brak śniegu) dobrze jest usiąść pod ciepłym kocem z pyszną cynamonową herbatką, którą możecie zrobić sami. Ładnie zapakowana herbata może być również wspaniałym prezentem pod choinkę.

Troszkę o cynamonie.  Ostatnio wyczytałam, że zalicza się go do warzyw, co mnie osobiście bardzo zdziwiło. Myślałam, że to po prostu przyprawa z drzewa :) A dokładniej kora z pędów cynamonowca cejlońskiego. Charakterystyczny kształt rulonika cynamon zawdzięcza tym, że zwija się jego korę właśnie w rulonik i suszy. w sklepach możemy spotkać różne grubości cynamonu, ale warto pamiętać, by kupować te najwęższe. Takie właśnie laski cynamonu mają lepszy, bardziej korzenny smak. Najwięcej aromatu zawiera cynamon kupowany w laskach, ale ten w proszku jest równie dobry. 

Porcja: 1 woreczek to około 15 g

Czas przygotowania: około 20 minut

Składniki:

- herbata zielona liściasta,

- 2 cytryny,

- cynamon mielony lub w lasce,

- goździki całe.

Wykonanie:

Cytrynę dokładnie myjemy i osuszamy za pomocą ręcznika papierowego. Następnie ścieramy skórkę na drobnych oczkach tarki. Skórkę wykładamy na papier śniadaniowy lub miseczkę i czekamy, aż dokładnie wyschnie. Można również kupić już gotową skórkę cytrynową. Goździki lekko rozgniatamy za pomocą noża. Jeśli macie cynamon w lasce należy go zetrzeć na tarce w niewielkiej ilości. 

Wszystkie składniki dokładnie ze sobą mieszamy. Następnie wsypujemy odpowiednią ilość mieszanki do woreczków. Woreczki można zastąpić również folią celofanową lub słoiczkami.  

mieszanka herbaciana

świąteczna herbata

herbata z cynamonem

...