seohost
pytanie zadane 2 sierpnia 2016 w Kuchnia przez użytkownika

lody śmietankowe

2 odpowiedzi

odpowiedź 2 sierpnia 2016 przez użytkownika

Oto przepis na lody, który wypróbowałam. Jeśli nie macie zbyt wiele czasu na siedzenie w kuchni, by przygotować lody to ten przepis jest idealny.

Lody, lody... któż z nas ich nie lubi. Ten pyszny deser sprawdza się zazwyczaj w letnie i gorące dni. Głównym jego składnikiem jest mleko (no chyba, że robimy lody wodne, wtedy głównym składnikiem będzie sok owocowy). Najlepsze są lody z wszelkimi dodatkami (bakalie, czekolada, orzechy), ale i bez nich są równie pyszne.  Lody występują pod postacią lodów na patyku, w waflu, deserów lodowych, kręconych, z maszyny lub z gałki. Ja dziś zrobię lody z pudełka, domowe, śmietankowe... pyszne. 

Porcja: dla całej rodziny

Czas przygotowania: około 10 minut (+ około 12 godzin w zamrażalce)

Składniki:

- szklanka mleka,

Śnieżka,

- jedno jajko całe,

- 2-3 łyżeczki cukru pudru.

Wykonanie:

Będą Wam potrzebne dwie miski. W jednej przygotowujemy Śnieżkę, zgodnie z instrukcją na opakowaniu. W drugiej ubijamy jajko z dodatkiem cukru pudru. Gotową masę z jajkiem wlewamy do Śnieżki i miksujemy do uzyskania gładkiej, jednolitej masy. Gotowe lody, na razie w formie płynnej, przelewamy do pudełka plastikowego np. takiego po lodach lub do mniejszych pojemników, wtedy będziemy mieli kilka porcji.

jak zrobić lody

Oczywiście do masy możecie dodać sok z owoców, kakao lub drobno pokrojoną czekoladę. Wszystko zależy od Was, od tego jaki smak lub dodatek chcecie uzyskać. Ja zrobiłam tradycyjne lody śmietankowe. Pudełko z lodami wkładamy do zamrażalnika na około 12 godzin. Moje były gotowe na drugi dzień.

odpowiedź 2 sierpnia 2016 przez użytkownika

A tu przepis na lody z torebki. Zobaczcie jak wyglądają.

lody z opakowania

Niedawno wpadłam w sklepie na nowość. Lody, shake lub pianka, która możemy zrobić w domu w kilka minut. Postanowiłam wypróbować i przekonać się czy są warte pracy i ceny. Wcześniej już zamieszczałam na blogu przepis na domowe lody, ale takich z torebki jeszcze nie próbowałam.

Porcja: dla 2 - 4 osób

Czas przygotowania: 5 minut

Składniki:

- lody, shake, pianka z torebki o dowolnym smaku,

- 200 ml zimnego mleka.

Wykonanie:

Postępujemy tak jak na opakowaniu. Do wysokiego naczynia wlewamy zimne mleko, a następnie wsypujemy zawartość torebki. Miksujemy 3 minuty i gotowe. Całość przelewamy do plastikowego pudełka i mrozimy min. 3 godziny.

lody z torebki

Jeśli natomiast chcecie z tej samej torebki zrobić shake lub piankę należy wykonać odpowiednie kroki zamieszczone w instrukcji na opakowaniu. Mi zasmakowały lody. Tu na zdjęciu przedstawiłam smak truskawkowy, ale próbowałam jeszcze śmietankowego i czekoladowego. Dla mnie ostatni jest najlepszy i najbardziej naturalny w smaku.

...