pytanie zadane 2 sierpnia 2016 w Kuchnia przez użytkownika

deser owocowy

1 odpowiedź

odpowiedź 2 sierpnia 2016 przez użytkownika

Dziś pora na coś dużego i słodkiego, a mianowicie na deser. Choć pora na zimne lody jest już dobra, to ja postanowiłam zastąpić je śmietaną. Dlatego też nie będzie to deser lodowy, a raczej deser śmietanowy z owocami i dużą ilością gorzkiej czekolady. 

Wiemy jak ważne w naszej diecie są owoce. Mają dużo witamin i są zdrowe, od nich nikt na pewno nie utyje, gdyż mimo, że są słodkie to jest to  "zdrowy cukier" zwany fruktozą. Oczywiście jak deser to wiadomo, że musi być słodki, więc nie zaszkodzi nam również odrobina śmietany, a gorzka czekolada z pewnością jest lepsza niż mleczna. 

Porcja: dla 6 - ciu osób

Czas przygotowania: około 30 minut


 

Składniki:

- śmietanka 30% ( ja użyłam Blanco z firmy Rotr),

- 2 łyżeczki cukru pudru,

- banan,

- dwie pomarańcze,

- kilka kostek gorzkiej czekolady (startej lub posiekanej),

- płatki kukurydziane. 

Wykonanie:

Śmietanę przelewamy do wysokiego naczynia. Dodajemy do niej cukier puder i ubijamy za pomocą blendera lub miksera do uzyskania gęstej bitej śmietany. Wstawiamy ją na kilka minut do lodówki. Owoce dokładnie myjemy, a następnie obieramy ze skórki. Banana kroimy na plasterki dowolnej grubości. Pomarańczę dzielimy na części i każdą z nich kroimy na połowę. Czekoladę siekamy nożem lub ścieramy na tarce. Ja miałam część takie i część takiej. 

deser

Do pucharków na lody lub innych naczynek wkładamy po kolei według własnego uznania wszystkie przygotowane składniki. Ja po spód kładłam płatki, następnie trochę czekolady i dalej: śmietanę, owoce, płatki, czekoladę, śmietanę owoce itd. Na samą górę można wetknąć plasterek banana, kawałek pomarańcza i posypać czekoladą. Dobrze jest taki deser wstawić na kilka minut do lodówki przed zjedzeniem, ale można jeść go również od razu po zrobieniu. 

deser z owocami i śmietaną

...