pytanie zadane 2 sierpnia 2016 w Kuchnia przez użytkownika

gwiazdki czekoladowe

1 odpowiedź

odpowiedź 2 sierpnia 2016 przez użytkownika

Za trzy dni każdy z nas zasiądzie przy wigilijnym stole. Kosztować będziemy wielu potraw (niekiedy dwunastu), kompotu z suszu, pysznych ryb i zup. Po kolacji przyjdzie czas na to, co najmłodsi lubią najbardziej, czyli prezenty. A potem czeka nas jeszcze świąteczny deser. Tradycyjne ciasta i ciasteczka, jak makowiec, keks czy pierniczki, nie muszą być jedynymi słodkościami na stole. Zadbajcie o świąteczny wygląd ciasteczek i przygotujcie bożonarodzeniowe gwiazdki. Możecie ustawić je na stole, by częstowali się nimi wszyscy lub możecie ładnie je zapakować i dać bliskim jako prezent. 

Porcja: dla wszystkich 

Czas przygotowania: około 45 minut

Składniki:

- 200 g masła,

- 2 łyżki kakao,

- 140 g cukru pudru lub drobnego cukru,

- 350 g mąki pszennej,

- 3 łyżki mleka.

Wykonanie: 

Masło kroimy w drobną kostkę i dodajemy je do miski z kakao oraz z przesianą mąką. Następnie dosypujemy cukier oraz dolewamy mleko. Dokładnie mieszamy składniki i zagniatamy gładkie ciasto. Rozwałkowujemy je na grubość około 0,5 cm. Za pomocą foremki do wykrawania w kształcie gwiazdki, wycinamy z ciasta gwiazdki. Układamy je na blasze wyłożonej papierem do pieczenia i pieczemy około 30 minut w temperaturze 180 stopni C. 

ciastka czekoladowe

Z tej porcji wychodzi około 50 gwiazdek. Upieczone ciasteczka można polukrować, posypać cukrem pudrem lub mogą być świetnym prezentem na święta.

ciastka prezent

komentarz 8 stycznia 2020 przez użytkownika Gość
Te gwiazdki gdy są surowe kolorem bardziej przypominają czekolade. Bo upieczone są już dużo bladsze.
...