seohost
pytanie zadane 18 lipca 2016 w Różne przez użytkownika anonimowy
hej:) mam pytanie, zwłaszcza do doświadczonych w kupowaniu butów przez internet - chcę zrobić niespodziankę chłopakowi właśnie w postaci butów sportowych:) buty są świetne:) i mogę kupić je tylko online, więc muszę mieć 100% pewności, że będą pasowały do stopy i że będzie mu się w nich wygodnie chodziło... może ktoś jest w posiadaniu sprawdzonej tabeli rozmiarów butów? To by mi baaaardzo pomogło. a jeśli ktoś ma jeszcze jakieś wskazówki na co powinnam zwrócić uwagę, żeby wszystko pasowało jak trzeba, jednym słowem - żeby chłopak ucieszył się z prezentu, to będę bardzo wdzięczna za odzew. pozdro :)

1 odpowiedź

odpowiedź 18 lipca 2016 przez użytkownika

Hej :) Może nie jestem jakoś bardzo doświadczona w kupowaniu butów przez internet, ale zawsze gdy takie zamawiam (a było ich kilka) przychodzą mi odpowiednie rozmiary. Oczywiście z racji tego, że zazwyczaj kupuję buty dla siebie, wiem jaki mam rozmiar i długość wkładki wewnątrz, więc nie ma problemu z kupieniem odpowiednich butów odpowiedniego rozmiaru. Zawsze pasują :) Natomiast, jeśli to ma być prezent-niespodzianka dla kogoś innego, jest już pewien problem, gdyż buty muszą być odpowiedniego rozmiaru. Bo co to za niespodzianka, jak przyjdą za małe lub za duże?... Żadna. 

Zatem powiem co ja bym radziła zrobić. Najlepiej będzie obejrzeć kilka par butów jakie Twój chłopak ma i podejrzeć jakie mają rozmiary. Jeśli większość z nich ma numer np. 44 to pewnie takie będą odpowiednie. Dobrze by było również zmierzyć wkładkę wewnątrz buta. Tabeli rozmiarów butów żadnej nie polecę, bo każdy sklep ma swoją. Jeśli zamawiasz buty w sklepie internetowym zapewne ma on tabele rozmiarów, które będą mówiły, że np. numer buta 44 to wkładka o długości 35 cm. To taki przykład. Dlatego ja radzę zrobić właśnie w ten sposób. 

Idealnie byłoby zmierzyć stopę odrysowaną na kartce, co dałoby wynik długości wkładki. Wtedy na tej podstawie można by wybrać odpowiedni numer buta. Przy tym warto dodać około 0,5 cm luzu. W przypadku złego wymiaru kupna buty zawsze można zwrócić i wymienić na większe/mniejsze, ale nie ma to jak od razu przyjdą odpowiednie. 

komentarz 19 lipca 2016 przez użytkownika anonimowy
tez bym chcial od swojej dziewczyny taki prezent, albo chcialbym taka dziewczyne... mysle sobie dobra samarytaninko, ze powinnas skorzystac glownie z zaplecza tego sklepu online, w ktorym kupujesz buty, bo kazdy sklep ma inna numeracje i tak dalej, a ze ja doswiadczony wiem cos w temacie, bo kupuje buty tylko przez internet, zawsze i nieustannie, to doradzam Ci dobrze. dobiera sie rozmiar wkladki czy tam stopy do rozmiaru butow sklepu i gotowe, ot cala filozofia, o. a co to za buty? bo ja to troche zbieram takie sportowe perelki;)
...