pytanie zadane 13 lipca 2016 w Zdrowie i uroda przez użytkownika anonimowy

1 odpowiedź

odpowiedź 15 lipca 2016 przez użytkownika

W dbaniu o rzęsy pomogą nam wszelkie odżywki, które zawierają naturalne witaminy i ekstrakty roślinne i które będziemy stosować codziennie. Wzmocnią one nasze włoski, przez co staną się grubsze i bardziej lśniące. 

Jeśli nie mamy czasu lub zapominamy o stosowaniu ww preparatu to stosujmy maskary, tusze do rzęs i koniecznie bazy do nich. Jest to najprostszy sposób dbania o rzęsy, który dodatkowo doda im objętości. Na cienkie i krótkie włoski można nałożyć dwie warstwy maskary. 

W domu można również korzystać z zalotki, której zadaniem jest podkręcenie prostych i sztywnych rzęs. Wykonuje się to na suche rzęsy przed nałożeniem maskary. 

Ostatecznością są również doklejane rzęsy, które można również stosować okazjonalnie np. na wesele. Dają wspaniały efekt, a my możemy same wybrać odpowiedni ich rodzaj, kształt i grubość. Do nowych zabiegów należy również trwała rzęs, czyli podniesienie ich i podkręcenie, tak by wyglądały na dłuższe, gdzie efekt ten trwa również dłużej, bo aż do ośmiu tygodni. 

Ładne rzęsy uzyskamy również stosując na nie olej rycynowy, który poprawi ich jakość. Wystarczy zachować buteleczkę po starym tuszu do rzęs i wlać do niej olej rycynowy. Za pomocą szczoteczki rozprowadzić go na rzęsach dolnej i górnej powieki. Możemy też nakładać go pędzelkiem do eyelinera. 

Zamiast oleju rycynowego pomóc naszym rzęsom może też wazelina kosmetyczna. Spowoduje ona to, że rzęsy staną się mocniejsze, grubsze i nawilżone. Innym naturalnym kosmetykiem jest też olejek łopianowy, który spowoduje porost włosów rzęs i poprawi ich jakość. 

Do każdego w wyżej wymienionych rzeczy można dodatkowo stosować witaminę E. 

...