pytanie zadane w Motoryzacja przez użytkownika
Pociąg, który podpina się do skrzydeł i leci w wybrane przez nas miejsce czy też może samolot z większą ilością "wagonów"? Jak to nazwać?

1 odpowiedź

odpowiedź przez użytkownika

Clip-Air to połączenie pociągu z samolotem. 

Konstrukcja tego pojazdu polega na tym, że pociąg ze stacji podjeżdża na lotnisko, gdzie jest podpinany pod samolot. Samolot zabiera go w wybrane miejsce, a po wylądowaniu wagon pociągu wraca na tory i zawozi pasażerów do docelowego miejsca. 

Jest to póki co wizja, stworzona przez naukowców z Lozanny w Szwajcarii. Taki sam rodzaj transportu może dotyczyć również ciężarówek czy statków. W kapsułach takich mogą być przewożeniu zarówno ludzie, jak i towary czy zwierzęta. Zaletą takiego rodzaju przewozu byłaby likwidacja przesiadek (dotyczy ludzi). 

Naukowcy mają stworzyć samolot, który będzie zabierał wiele kapsuł, ale też będzie pracował szybko, a więc i z większą mocą. Szansę na jego wyprodukowanie są jednak nikłe ze względów przebudowy infrastruktury w tym celu. Jednak celem naukowców jest stworzenie samolotu mogącego jednocześnie unieść 3 kapsuły w każdej po 150 pasażerów. 

...