seohost
pytanie zadane 13 lipca 2016 w Dom i ogród przez użytkownika anonimowy

1 odpowiedź

odpowiedź 18 lipca 2016 przez użytkownika

Nie wiem czy ten jest najmniejszy dom na świecie, ale znajduje się na bardzo małej i wąskiej działce. Wymiary samego domu to 55,24 m2, a znajduje się on w Japonii na pasie ziemi w kształcie trójkąta. Mieści się on pomiędzy rzeką a ulicą i stąd taki, a nie inny wymiar tego domu. 

W tym dwupiętrowym domu mieszkają 3 osoby. Jego elewację pokryto okładziną włókno-cementową (parter) i hartowaną stalą (piętro). Znajdują się w nim takie pomieszczenia jak: kuchnia z jadalnią, sypialnia, łazienka, salon i kącik dla dziecka. 

Jest jeszcze dom, który ma 27 m2 i nazywa się go kostką lub kieszonkowym domkiem. Ten mini domek znajduje się w stolicy Estonii. Również tak jak poprzedni posiada 2 piętra i wykonany jest z betonowych prefabrykantów. Znajduje się w nim: salon, kuchni i łazienka - parter oraz sypialnia - piętro. 

Również w Polsce można spotkać mały 25 m2 domek. Jest to rekreacyjny domek i znajduje się w Tatrach, a dokładnie w Rzepiskach. Ma on kształt sześcianu o 5 metrowych bokach. Znajduje się w nim: salon z kominkiem, kuchnia i łazienka oraz antresola, na której mieści się sypialnia. Dom jest w pełni wykonany z drewna i szkła. 

...