pytanie zadane 7 lipca 2016 w Kuchnia przez użytkownika anonimowy

1 odpowiedź

odpowiedź 7 lipca 2016 przez użytkownika

Angielskie śniadanie to jedno z najpowszechniejszych dań w tym kraju. Jest ono również uważane za jedno z najlepszych dań spożywanych w ciągu całego dnia. Określa się je mianem "English Breakfast" lub "Full English Breakfast". Tradycja takiego śniadania wzięła się stąd, że rolnicy, którzy dawniej wcześnie musieli wstawać do pracy w polu, musieli również zjeść porządne śniadanie, by mieć siłę do pracy. 

Jednym z podstawowych składników angielskiego śniadania jest oczywiście herbata. Do Anglii przywieziono ją w XVIII wieku. Drugim podstawowym składnikiem jest bekon. Zaczęto go podawać dopiero od początku XVIII wieku, kiedy to do kraju zaczęto sprowadzać świnie. 

Kolejne składniki to smażone jajka i pomidory. Pomysł ten zaczerpnięto z Chin. Dalej znajduje się wędlina, coś jak nasza kaszanka, określana mianem black pudding. Na angielskie stoły trafiła dzięki Europejczykom, a dokładnie mnichom z Europy, gdzie oni nazywali ją bloodwurst. Obecnie zastępowana jest również kiełbaską. 

tradycyjne angielskie śniadanie

Dodatkowo taką porcję ubogacić można również w pieczarki i fasolkę w pomidorowym sosie, tosty z dżemem, owsiankę, soki owocowe i sosy.

Obecnie angielskie śniadanie podawane jest też w hotelach, hostelach B&B. 

...