pytanie zadane 7 lipca 2016 w Turystyka przez użytkownika anonimowy

1 odpowiedź

odpowiedź 7 lipca 2016 przez użytkownika

Wbrew pozorom w podróży można się wyspać i może to być całkiem przyjemne i relaksujące nie zależnie jakim środkiem transportu podróżujemy. Oczywiście mogą nam w tym pomóc sprawdzone sposoby i pomocne gadżety. I tak podczas podróży:

1. Samolotem warto jest siadać na miejsca przy oknie na wysokości skrzydeł, gdyż są to miejsca najspokojniejsze. Nikt nie będzie wadził o Twój łokieć przechodząc np. do toalety, a okno można oprzeć głowę. Jeśli natomiast chcemy mieć więcej miejsca na nogi dobrze jest siadać w rzędzie awaryjnym, a środek samolotu jest najlepszy dla tych, którzy nie znoszą turbulencji. Dobrze jest również wygodnie ubrać się na czas podróży. Dlatego zakładajmy przewiewne ubrania, wykonane z naturalnych włókien, takich jak: len, bawełna, wełna, jedwab. Nie zapomnij o skarpetkach i wygodnych, płaskich butach. Z gadżetów przyda się: telefon z ulubioną muzyką, zatyczki do uszu, opaska na oczy, duży szalik służący jako przykrycie lub poduszka.

2. Samochodem dobrze jest mieć poduszkę np. w kształcie rogala, która będzie podtrzymywała nam głowę, by ta nie latała. Jeśli masz chorobę lokomocyjną zaopatrz się również w odpowiednie leki. Przydać się też może miła, przyjemna muzyka.

3. Autobusem też wybierajmy miejsce przy oknie, o które będziemy mogli oprzeć swoją głowę podczas jazdy. Tu podobnie jak w przypadku samolotu, gdy wybieramy miejsce przy oknie nikt nie będzie nas rozpraszał, gdy uśniemy, a ktoś będzie chciał przejść. Najlepsze są miejsca na środku, gdyż najmniej tam trzęsie. Przyda się też coś pod głowę, miła muzyka. 

4. Pociągiem siadajmy w wagonie znajdującym się najbliżej konduktora. Dodatkowo mocno trzymajmy przy sobie torbę, gdyż może istnieć ryzyko kradzieży. Dobrze też mieć wodę do pica, gdyż środki komunikacji miejskiej zazwyczaj posiadają suche powietrze i łatwo jest się wtedy odwodnić. 

...