seohost
pytanie zadane 6 lipca 2016 w Turystyka przez użytkownika anonimowy

1 odpowiedź

odpowiedź 8 lipca 2016 przez użytkownika

Islandia to piękny kraj położony na wodach Oceanu Północnego. Choć jest tu zimno (pierwszy minus) kraj ten ma również dużo plusów, ale o nich nie dziś. Turyści przeważnie nie zwracają uwagi na minusy, gdyż kraj ten jest naprawdę niesamowity i fantastyczny. Natomiast mieszkańcy wyspy widzą wiele minusów. Oto kilka najpopularniejszych z nich.

1. Monotonia produktów - z powodu małej różnorodności własnych zasobów i większości importowanych produktów, ludziom po jakimś czasie zaczyna się to po prostu nudzić. Nie spotkamy tu wielu sklepów ze znanymi markami. 

2. Trendy - są produkty, które każdy chce mieć, ale przy tak małej ilości towarów, dany produkt, który akurat jest trendy, szybko się wykupuje. 

3. Sklep monopolowy - tu są czynne tylko do 20.00, więc należy wcześniej pomyśleć o procentach na wieczór czy do obiadu. 

4. Brak tłumów - Islandia jest mała, więc jej populacja również jest mała (320 000 osób)  i tłumów tu raczej nie uświadczysz. Warto się natomiast nastawić na to, że wszyscy będą o Tobie wszystko wiedzieć. Dlatego też większość mieszkańców zdecydowanie spędza wakacje za granicą. 

5. Wszędobylscy znajomi - małe społeczności mają to do siebie, że wszyscy się znają, więc gdzie byśmy nie poszli, zawsze trafimy na jakiegoś "znajomego".

6. Chęć ucieczki/izolacji - z Islandii wydostaniesz się tylko na dwa sposoby: prom lub samolot. Innego wyjścia nie ma. I jeszcze podróż taka nie będzie tania. 

7. Słoneczne dni - tu jest ich na prawdę jak na lekarstwo, więc warto dobrze je wykorzystać. Możesz robić nawet kilka rzeczy naraz, by tylko nie tracić słonecznych promieni. 

8. Marudzenie - a może narzekanie. Islandczycy narzekają na wszystko: na ceny, podatki, a nawet na pogodę. Z czego na pogodę narzekają najczęściej. Pewnie to z powodu małej ilości słonecznych dni. 


Jeśli został poruszony temat o Islandii, to ja dodam kilka ciekawostek z tego kraju. 

Ciekawostką jest m.in. to, że kraj ten nie posiada własnej armii, kolei, a największa grupę etniczną stanowią (zaraz po Islandczykach), Polacy. Islandzki język jest określany najczystszym językiem świata. Jeśli chodzi o nazwiska mieszkańców to powstają one na podstawie imienia ojca, czyli są patronimiczne. 

Z Islandii pochodzi wielu artystów. Są nimi m.in.: Bjork - piosenkarka, Sigur Ros - zespół rockowy, Gug Gus - zespół muzyczny, Of Monsters and Men - zespół indie popowy, Emilliana Torrini - piosenkarka czy Olafur Arnalds - multiinstrumentalista. 

Najpopularniejszą przyprawą kuchni islandzkiej są algi morskie, a tradycyjnym daniem jest zgniłe mięso rekina. Ogólnie ryb spożywa się tu 91 kilogramów rocznie (na mieszkańca). Ryby na Islandii były walutą w XV wieku. Pogoda na Islandii jest różna, raczej zimna, ale za to latem jest tam jasno niemal przez całą dobę. Zimą natomiast ciepłą wodą podgrzewane są chodniki, po to by nie zalegał na nich śnieg. W kraju tym znajduje się aż 10 000 wodospadów i 15 aktywnych wulkanów (najwięcej w Europie). Natomiast zorzę polarną można tu często oglądać w okresie od września do marca. Zimą panuje tu temperatura średnia około 0oC, a latem najwyższa dochodzi do 13oC. 

Kobiety na Islandii to w większości niebieskookie blondynki, co wynika z małej puli genowej. Zaś mężczyzn palono niegdyś na stosie za...czarnoksięstwo. Poza tym więcej niż ludzi na Islandii jest tu owiec. 

Reykiawik, czyli stolica Islandii jest najbardziej wysuniętą stolicą świata na północ. 

komentarz 14 maja 2020 przez użytkownika anonimowy
No te wulkany są sporym minusem. Nie dość że jest ich sporo na Islandii to jeszcze jak mocniej wybuchną to samolotem też nigdzie już z wyspy nie poleci przez jakich czas bo pyły.
...