pytanie zadane 6 lipca 2016 w Filmy i seriale przez użytkownika Gość

1 odpowiedź

odpowiedź 22 lipca 2016 przez użytkownika

Jest kilka filmów, w których ukazane zostało życie danego artysty oraz jego wizje artystyczne przedstawione później na obrazach czy fotografiach. Oto one:

1. Frida - opowiada o meksykance, która pewnego dnia zaczęła malować. Jej dotychczasowe życie nie było radosne. Nie mogła mieć dzieci, przeszła wiele operacji... Poznała Diego i odtąd zaczął się ich związek. Jaki był możecie dowiedzieć się w filmie. Każdy jej obraz to jej emocje, to co czuła i jej życie.

2. Picasso - twórca i niszczyciel - film opowiadający o jego relacjach z kobietami, życiu rodzinnym i kontaktach z innymi artystami. W mniejszym stopniu jest tu ukazana jego artystyczność. 

3. Duchy Goi - przedstawiona jest w nim biografia malarza, problemy sądownicze oraz emocje Goyi, gdy został skazany na więzienie. 

4. Dziewczyna z fabryki - przedstawia biografię Edie Sedgwick. Dopiero na drugim planie pojawia się artysta Andy Warhol. 

5. Destino - to opowieść surrealistyczna Salvadora Dali i Walt'a Disney'a. To opowieść o jawie i śnie, pożądaniu i tęsknocie. 

6. Wyjście przez sklep z pamiątkami - opowieść o Thier'im Guett'a, który wprowadza do życia kulturę street artu. 

7. Pan Turner - opowieść o Joseph'ie Turne'rze, artyście malującym romantyczne obrazy, jak i pełne dynamiki pejzaże. Znany jest z tego, że lubił malować palcami. 

8. Dziewczyna z perłą - opowieść o twórczości Vermmer'a, a której zadbano o każdy najdrobniejszy szczegół, zarówno dotyczący jego życia, jak i wyglądu głównych bohaterów. 

...