seohost
pytanie zadane 4 lipca 2016 w Różne przez użytkownika anonimowy
Mogę zasłonić się ręką, ale czy są jeszcze jakieś inne sposoby?

1 odpowiedź

odpowiedź 5 lipca 2016 przez użytkownika

Jest wiele sposobów. Można np. zasłonić się ręką czy odwrócić głowę w drugą stronę, ale pod warunkiem, że wcześniej widzisz, że ktoś chce zrobić Ci zdjęcie. Już niedługo się to zmieni.

A to za sprawą DJ Chrisa Holmes'a, który miał dość wścibskich spojrzeń oraz obiektywów aparatów. To on zauważył, że na fotografiach zdjęcie nie wychodziło, gdy miał na sobie założone jaskrawe, odblaskowe ubrania. Światło flesza odbijało się od materiału i zdjęcia wychodziły wtedy niewyraźne i wyglądały nienaturalnie. Tym sposobem wpadł on na pomysł stworzenia marki ubrań, które chroniłyby przed niechcianymi zdjęciami. 

Marka tych ubrań to Betabrand. Materiały z jakich wykonano odzież działają na zasadzie odbijania światła w ten sposób, że wraca ono do swojego źródła, czyli retrorefleksji. Materiały te to szklane mikrokulki lub akrylowe pryzmaty. 

Efektem zdjęć wykonanych osobie w takich ubraniach jest trudne rozpoznanie konkretnej fotografowanej osoby na zdjęciu. Oczywiście należy pamiętać, by podczas robienia zdjęcia była włączona lampa błyskowa aparatu. 

...