seohost
pytanie zadane 30 czerwca 2016 w Motoryzacja przez użytkownika anonimowy

1 odpowiedź

odpowiedź 30 czerwca 2016 przez użytkownika

Są plany, by wprowadzić na polski rynek samochody elektryczne, które można by było wynajmować. Ma się tym zająć firma SharCar, która dotychczas zorganizowała taką akcję, ale z rowerami. Można je spotkać m.in. w Łodzi. 

Pomysł z samochodami pod wynajem miałby rozpocząć się w kilku dużych miastach Polski w przyszłym roku (Poznań, Warszawa, Kraków, Wrocław, Łódź, Aglomeracja Śląska i Trójmiasto. Ogólnie miałoby to być 900 pojazdów. 

Działać ma to w bardzo prosty sposób. Za pomocą aplikacji musimy znaleźć najbliższą stację oraz poszukać wolnego samochodu. Do rejestracji wymagany jest nasze prawo jazdy. W zainstalowanej aplikacji będziemy mogli zobaczyć ile taka przejażdżka będzie nas kosztowała oraz jak długo będziemy jechać. Auta zostawiać się będzie przy specjalnych słupkach do ładowania auta. Koszt takiej przejażdżki to:

- 1 minuta = 1 złotych

- 1 godzina = 39 złotych

- cały dzień = 139 złotych

Wprowadzenie takiego rozwiązania ma na celu ograniczenie kosztów kupowania własnego auta i utrzymania go. Jest to idealne rozwiązanie, dla tych którzy korzystają z samochodu bardzo rzadko. 

samochód elektryczny

...