seohost
pytanie zadane 30 czerwca 2016 w Sport przez użytkownika anonimowy

1 odpowiedź

odpowiedź 30 czerwca 2016 przez użytkownika

Pewnie niewielu z Was może się zmotywować do jakichkolwiek ćwiczeń, a już na pewno nie do ćwiczeń porannych. Dlatego poniżej wypiszę kilka sposobów porannej (i nie tylko) motywacji do ćwiczeń. 

By wstać rano np. godzinkę wcześniej i zacząć ćwiczyć można nastawić sobie kilka budzików. Dużo, czyli przynajmniej 6. Nastaw pierwszy np. o 5:30 a następne o kilka minut później, tak by o 6:00 rozpocząć ćwiczenia. Warto również pamiętać o tym, żeby ustawiać budzik z dala od naszego łóżka, po to byśmy musieli wstać, żeby go wyłączyć. 

Po obudzeniu się rano (po zadzwonieniu budzika) warto zjeść miętówkę, albo żuć miętową gumę do żucia. Cukier zawarty w gumie czy cukierku pobudzi nasz mózg do pracy

Zanim położysz się spać przygotuj sobie wszystkie ubrania i inne potrzebne przedmioty. Dzięki temu dużo łatwiej będzie wstać, wiedząc, że nie musimy rano szukać odpowiedniego stroju do ćwiczeń. 

Dobrze jest ćwiczyć w towarzystwie, dlatego umów się z kimś na wspólne ćwiczenia. Wiedząc, że ktoś ni Ciebie czeka i specjalnie z tego powodu wstał wcześniej, szybciej będzie Ci się chciało wyjść z domu. 

Warto wybierać miejsca do ćwiczeń, jak np. siłownię blisko miejsca zamieszkania. Dzięki temu będziemy mogli dłużej pospać i łatwiej się zmotywujemy do ćwiczeń. 

Kluczem do sukcesu może okazać się również odpowiednio dobrana muzyka, której będziemy słuchać podczas ćwiczeń. 

Jeśli osiągniesz jakiś sukces, dojdziesz do celu np. do zrzucenia paru kilogramów wynagrodź to sobie. Pozwól sobie raz na jakiś czas na coś co lubisz - kawałek pizzy, lody czy inną przekąskę. 

komentarz 21 grudnia 2017 przez użytkownika anonimowy

Mi w motywowaniu się codziennych ćwiczeń pomogło pochwalenie się tym wśród znajomych. Powiedziałam co zamierzam zrobić, jakie mam plany itd. Taka publiczna deklaracja jednak zmotywuje.

Prócz tego zainwestowałam w ładny, wygodny stój, bo uważam, że jak ćwiczę w czymś co mi się podoba to lepiej ćwiczę. 

...