seohost
pytanie zadane 29 czerwca 2016 w Biznes i finanse przez użytkownika anonimowy

1 odpowiedź

odpowiedź 4 lipca 2016 przez użytkownika

To jedno z wielu pytań jakie padają na rozmowie o pracę. Dla niektórych może być ono dziwne, niestosowne czy nawet głupie, a dla innych okazuje się być bardzo ważnym i obowiązkowym pytaniem. Tylko co na nie odpowiadać, żeby "nie dać plamy" już na wstępie? Oto kilka propozycji.

1. Nie należy się długo zastanawiać, dlaczego to właśnie Ciebie firma miałby zatrudnić. Nie należy również mówić "Nie wiem". Rozmowa kwalifikacyjna to miejsce i czas, gdzie z jak najlepszej strony powinno się pokazać siebie samego, więc skromność tu nie popłaca.

2. Stwórz sobie listę swoich zalet i wymień je na rozmowie. Dobrze jeśli przed rozmową zobaczysz jeszcze raz ogłoszenie o pracę i to co jest napisane w wymaganiach od pracownika. Zawsze możesz zobaczyć czy posiadasz wymagane zalety. 

3. Przygotuj sobie listę swoich osiągnięć, zarówno tych małych (przezwyciężenie lęku) jak i dużych (zwiększenie obrotu firmy). 

4. Ostatecznie po zadaniu takiego pytania można powiedzieć, że chcemy się rozwijać i widzimy taką możliwość właśnie w tej firmie. 

rozmowa kwalifikacyjna

...