pytanie zadane 27 czerwca 2016 w Internet przez użytkownika anonimowy
Mam swoją stronę internetową (o komputerach) i dwa blogi. Oglądalność miesięczna też niczego sobie.

I teraz pytanie czy mogę w jakiś sposób zarobić na tych stronach? Zawsze by było na serwer i domeny, a jakby mi wzrosły statystyki to i do kieszeni ;)

Co możecie polecić?

1 odpowiedź

odpowiedź 27 czerwca 2016 przez użytkownika

Jeśli posiadasz mniejsze strony www lub blogi, to masz małe szanse na pozyskanie dużego reklamodawcy. Dlatego najlepiej skorzystać z współpracy z sieciami reklam kontekstowych i afiliacyjnych.


1. AdKontekst

Podstawą są sieci reklam kontekstowych, które same załatwiają reklamodawców, więc nie musisz sobie tym zaprzątać głowy. Wystarczy że wstawisz kod reklamowy na swoją stronę lub bloga i zarabiasz na tym, że ktoś kliknie w reklamę. Polecam do tego celu zarejestrować się do sieci AdKontekst, które działa w Polsce i ma całkiem przyzwoite stawki. Sieć należy do znanej firmy Netsprint. Na portalu już opisywaliśmy system Adkontekst jako ciekawą opcję zarabiania na swojej stronie.


2. ContentStream

Kolejny ciekawy sposób na zarabianie pieniędzy dzięki kliknięciom internautów. Mam tu na myśli jedyny w Polsce system o nazwie ContentStream, który również tak jak AdKontekst, należy do tej samej firmy, ale filozofia zarabiania jest trochę inna. Nie wstawiasz typowej reklamy, tylko boks z polecanymi artykułami ze swojej strony, wśród których są odnośniki do artykułów sponsorowanych. Za każdorazowe ich kliknięcie, otrzymujesz wynagrodzenie. Co najciekawsze boksy w ContentStream, nie są blokowane przez Adblocki, gdyż nie jest to typowa reklama. Zarejstrować w ContentStream możesz się na stronie contentstream.pl wybierając opcję Konto Related Content. Przykładowy wygląd takiego boksu możesz sprawdzić w artykule o ContentStream, który był już tutaj opisywany.


Korzystając z powyższych programów partnerskich, można zarobić nie tylko na hosting i domeny ale również w ogóle solidnie zarobić. Wszystko zależy od tego, jak popularna będzie Twoja strona lub blog. Powodzenia smiley

...