pytanie zadane 23 czerwca 2016 w Dom i ogród przez użytkownika Gość
Jeśli tak, to jak?

1 odpowiedź

odpowiedź 23 czerwca 2016 przez użytkownika

Zasłony podobnie jak inne tkaniny można prać. Metody prania zasłon są różne i zależą od rodzaju materiału z jakiego zasłona jest zrobiona, natomiast ogólnie zasłony można, a nawet trzeba prać. 

Zasłony pierze się ręcznie, parowo, chemicznie w pralni lub w zwykłej pralce. Ponieważ są one wykonane z materiału to gromadzą kurz, pyłki, zapachy itp. dlatego trzeba je co jakiś czas prać, by nadal wyglądały ładnie i stanowiły ozdobę naszego salonu, korytarza czy sypialni.  

zasłony

Jeśli zdecydujemy się na ręczne pranie zasłon to dobrze jest je najpierw wytrzepać z kurzu, a następnie zanurzyć na całą noc w misce z zimną wodą. Kolejnego dnia pierzemy je w letniej wodzie z mydłem i kilkakrotnie płuczemy do momentu, aż woda będzie czysta. Warto do ostatniego płukania dodać łyżkę octu. Tak wyprane zasłony najlepiej jest powiesić nad wanną/kabiną prysznicową, by ociekły z nadmiaru wody i dokładnie wyschły. Jeśli równomiernie je rozwiesimy, wówczas nie będziemy musieli ich nawet prasować. Zostanie nam tylko upiąć zasłony na karniszu.  

Najprościej jest oczywiście wrzucić zasłony do pralki bębnowej, ale jeśli zasłony są ładne i nie chcemy ich zniszczyć można oddać je do profesjonalnej pralni chemicznej, która zajmie się nimi w idealny sposób. W taki sposób zasłony możemy prać dwa razy w roku, by za bardzo ich nie zniszczyć. 

komentarz 1 marca 2020 przez użytkownika Gość
Co to za pytanie, dlaczego miałoby się nie prać. Właściwie wszystko z materiału zbiera kurz i bród, więc po jakimś czasie trzeba to wyprać.
...