pytanie zadane 20 czerwca 2016 w Filmy i seriale przez użytkownika anonimowy
Oglądam jego program "Boso przez świat" i wiem, że jest podróżnikiem. Czy z zawodu też? Napiszcie o nim więcej informacji, jak coś wiecie.

1 odpowiedź

odpowiedź 20 czerwca 2016 przez użytkownika

Wojciech Cejrowski jest podróżnikiem, ale prócz tego jeszcze dziennikarzem, satyrykiem, autorem książek i publikacji, socjologiem, a z zawodu cieślą. Urodził się 27 czerwca 1964 roku. 

Jako dziecko uczył się w Warszawie, potem studiował również tam, ale także w Kalifornii. Z racji tego, że jest podróżnikiem posługuje się pięcioma językami: angielskim (amerykańskim), hiszpańskim, rosyjskim, portugalskim (odmiana brazylijska) i oczywiście polskim. 

Swoje początki w telewizji miał w takich programach jak: Non stop kolor, WC Kwadrans, Stajnia, Podróżnik, Piękny i Bestia, Z kamerą wśród ludzi, Co się święci w mej pamięci, Po mojemu. Najbardziej jednak jest znany z programu podróżniczego Boso przez Świat. Obecnie można oglądać go na antenie w programie Wojciech Cejrowski. Boso. Prócz telewizji Cejrowski miał okazję wykazać się w prasie, radio, na estradzie i wielu festiwalach. 

Jako podróżnik Wojciech Cejrowski, jak dotąd, odwiedził 6 kontynentów, a na nich 60 krajów. Najczęściej wybiera się w rejony Amazonii, gdzie na podstawie tych podróży napisał wiele książek m.in.: 'Rio Anakonda' oraz 'Gringo wśród dzikich plemion'.
Jako działacz społeczny jest członkiem wielu organizacji. Wojciech Cejrowski posiada swój własny sklep internetowy, w którym można kupić m.in.: serię odzieży WC Collection, kosmetyki, dewocjonalia czy yerba mate

komentarz 28 lutego 2020 przez użytkownika anonimowy
Jak Pana Cejrowskiego uwielbiam za programy turystyczne. Świetnie tłumaczy i opowiada o różnych krajach i ludziach tam mieszkających. To światopoglądowo, jest dość kontrowersyjny...
...