pytanie zadane 20 czerwca 2016 w Filmy i seriale przez użytkownika anonimowy
Oglądam jego program "Boso przez świat" i wiem, że jest podróżnikiem. Czy z zawodu też? Napiszcie o nim więcej informacji, jak coś wiecie.

1 odpowiedź

odpowiedź 20 czerwca 2016 przez użytkownika

Wojciech Cejrowski jest oczywiście podróżnikiem, ale prócz tego jeszcze dziennikarzem, satyrykiem, autorem książek i publikacji, socjologiem, a z zawodu cieślą. Urodził się 27 czerwca 1964 roku. 

Jako dziecko uczył się w Warszawie, a studiował również tam, ale także w Kalifornii. Z racji tego, że jest podróżnikiem posługuje się pięcioma językami: angielskim (amerykańskim), hiszpańskim, rosyjskim, portugalskim (odmiana brazylijska) i oczywiście polskim. 

Swoje początki w TV miał w programach: Non stop kolor, WC Kwadrans, Stajnia, Podróżnik, Piękny i Bestia, Z kamerą wśród ludzi, Co się święci w mej pamięci, Po mojemu. Najbardziej jednak jest znany z programu podróżniczego Boso przez Świat. Obecnie można oglądać go na antenie TV Puls oraz Puls 2 w programie Wojciech Cejrowski. Boso. Miał do czynienia również z prasą, radiem, estradą i festiwalami. 

Wojciech Cejrowski znany jest przede wszystkim ze swoich podróży. Jak dotąd odwiedził 6 kontynentów, a na nich 60 krajów. Najczęściej wybiera się w rejony Amazonii. Jest on także członkiem wielu organizacji. 

Więcej o Wojciechu Cejrowskim możecie dowiedzieć się z jego strony internetowej lub z profilu na FB

...