lh
pytanie zadane 14 sierpnia 2015 w Fauna i flora przez użytkownika anonimowy
Jakie zwierzęta najlepiej hodować w domu?

1 odpowiedź

odpowiedź 15 sierpnia 2015 przez użytkownika

Moim zdaniem te najpopularniejsze, które niemal każdy (kto chce mieć zwierzątko w domu) hoduje. Należą do nich oczywiście:

- psy, gdyż są to podobno najbardziej inteligentne i podatne na naukę zwierzęta domowe. Najbardziej godne polecenia psy to te rasy labrador, lecz jak wiadomo warunki mieszkalne nie zawsze umożliwiają hodowlę takiego psa. Zazwyczaj więc są to kundelki. Labradory są inteligentne i mają zrównoważony charakter. Jednak mając psa w domu musimy zadbać o ich wybieganie się oraz czas na opiekę. 

- koty, gdyż wymagają nieco mniej uwagi niż psy i łatwiej jest je utrzymać. Nie są to zwierzęta, które możemy tresować. Każdy kot to indywidualista. Są zazwyczaj tolerancyjne wobec dziecięcych pieszczot i zabaw. 

- ryby, gdyż niektóre ich gatunki są odporne na rozmaite niekorzystne warunki. Najlepszymi gatunki będą popularne złote rybki z odmiany karasia złocistego. Opieka nad rybkami nie sprawia większego kłopotu.

- ptaki, z których najlepszą rasą do domowej hodowli jest papużka falista, kanarek lub zeberka. Papużki faliste nie są duże. Ich długość to około 18 cm i są bardzo barwne. Dobrze czują się w klatce, zwłaszcza we dwoje. Kanarki to najczęściej wybierany gatunek ptaków hodowanych w domu. Mają one średnio długość około 12 cm. Wiele z nich bardzo ładnie śpiewa i do tego ma bardzo ładną barwę. Zeberki również pięknie śpiewają, a do tego sprawiają wiele radości właścicielom. 

- gryzonie i króliki, z których najpopularniejszymi są chomiki syryjskie oraz świnki morskie. Chomiki nie są długie, mają przeciętnie kilkanaście cm długości. Świnki natomiast są nieco dłuższe (od 25 cm do 36 cm) i ważą około 1 kg. Świnki mają wielokolorowe ubarwienie. Jeśli chodzi o króliki to do hodowli domowej polecane są króliki karłowate. 

- inne np. żółwie, węże, patyczaki i pająki np. tarantule.

 

...