pytanie zadane 6 czerwca 2016 w Zdrowie i uroda przez użytkownika anonimowy

1 odpowiedź

odpowiedź 6 czerwca 2016 przez użytkownika

Uroda w czasie ciąży jest bardzo ważna, no i zazwyczaj nie mamy (nie będziemy mieć) dla niej później tyle czasu ile właśnie teraz. Tak więc warto o nią zadbać. 

Nasze włosy w ciąży są zazwyczaj gęste i lśniące, ale zdarzają się również przypadki włosów bardziej przetłuszczających się, suchych i matowych. Jeśli druga opcja dotyczy Ciebie to stara się je częściej myć i nie szczotkować ich zbyt energicznie. Natomiast, gdy włosy są suche należy używać delikatnych szamponów oraz pianek i odzywek zwiększających ich objętość. Należy również zrezygnować w tym czasie z farbowania włosów. 

To samo co włosów może dotyczyć naszej cery. Może ona zacząć być bardziej tłusta, sucha lub z trądzikiem. U niektórych kobiet pojawiają się też pajączki czy ostuda (przebarwienia skóry). Pielęgnację cery należy dostosować do jej zmian. Używaj kremu nawilżającego do skóry suchej, łagodnego toniku do cery tłustej i myj twarze żelem bez mydła. 

Okolice brzucha, bioder oraz piersi to sprzymierzeńcy rozstępów. Oczywiście nie każda kobieta będzie je miała, ponieważ decydują o tym głównie geny. Dobrze jest skórę nawilżać, by była elastyczna.

Ponieważ w ciąży krew szybciej krąży to podnosi się temperatura ciała i częściej się pocimy. Dlatego nośmy ubrania z włókien naturalnych, bierzmy częste prysznice, używajmy antyperspirantów. 

...