pytanie zadane 7 lipca 2015 w Internet przez użytkownika Gość
Czy znacie jakieś strony na podobę do portalu wykop.pl?

1 odpowiedź

odpowiedź 7 lipca 2015 przez użytkownika

Serwis wykop.pl jest największym agregatorem treści w polskim internecie i w zasadzie nie ma konkurencji w swojej kategorii. Czasami przez użytkowników, nazywany określeniem wypok. Użytkownicy portalu umieszczają linki do ciekawych artykułów z różnych stron internetowych i później komentują ich zawartość. Na portalu wykop istnieje również coś takiego jak mikroblog, który jak sama nazwa wskazuje, jest jest formą bloga. Użytkownicy piszą na różne tematy oznaczając swój wpis odpowiednimi hasztagami (co to jest hasztag?), dzięki czemu wpis dociera do wszystkich zainteresowanych użytkowników, którzy obserwują dany hasztag.

 W przeszłości pojawiały się podobne portale do wykop.pl, ale nie wybiły się one w sposób znaczący, aby choć trochę zagrozić pozycji wykopowi.

Poniżej lista stron podobnych do wykopu. Lista jest dość dynamiczna, gdyż nowe serwisy pojawiają się i znikająwink Co ciekawe większość z nich jest bardzo podobna (lub niemal identyczna) do wykopu, jeśli chodzi o funkcje i działanie.

Jakiś czas temu było więcej tego typu stron. Obecnie zostały tylko:

https://www.lurker.pl

https://samiecweb.pl

http://strimi.pl

http://stri.ms

http://milanos.pl

https://www.hejto.pl
 

Poza tymi co zostały już wyżej wymienione, są też inne mniej popularne nie wyglądające jak klony wykopu, ale podobne jeśli chodzi o główny motyw (agregację treść internetowych).

Najpopularniejszy z nich to

Polska wersja amerykańskiego odpowiednika wykopu - https://www.reddit.com/r/Polska/

dalej są

http://www.spis.pl

http://klid.pl
 

Jeśli znacie jakieś inne, proszę pisać w komentarzach ;)

komentarz 16 lutego 2020 przez użytkownika Gość

Te strony niby podobne do wykopu przerabiałem wielokrotnie, i uwierzcie mi że jak czasami chciałem odejść od macierzy (konkurencji wykopu), to po jakimś czasie jednak wracałemcheeky

Za wykopem przemawia duża ilość użytkowników. Wiadomo, że człowiekowi nie chce się za bardzo siedzieć na portalach widmo.

komentarz 1 kwietnia 2020 przez użytkownika Gość
Taka prawda że wykop jest bezkonkurencyjny i tyle. Raczej ciężko jakiemuś portalowi byłoby się przebić i przyciągnąć tak wielu użytkowników co na wykopie.
komentarz 23 maja 2020 przez użytkownika Gość
Wykop jest tylko jeden ( ͡° ͜ʖ ͡°)
komentarz 7 czerwca 2020 przez użytkownika Gość
Dzięki za linki, konkurencja by się przydała wykopowi, bo jako monopole są złe.
komentarz 24 stycznia 2021 przez użytkownika Gość
Ten Lurker to chyba miał ostatnio problemy z hostingodawcą, zablokowali im konto serwerowe za treści niezgodne z regulaminem. Ale nadal widać istnieje i chyba ma najwięcej użytkowników z tych wszystkich innych.
komentarz 12 września 2021 przez użytkownika Gość
Ten lurker zmienił adres strona na z końcówką .land nie wiem niby po co. Chociaż z .pl też działa.
komentarz 27 marca 2022 przez użytkownika Gość
Przydałaby sie jakaś dobra alternatywa dla wykopu, bo czasami co tam się dzieje to się odechciewa siedzieć. Jedynie co mnie trzyma to dużo newsów w jednym miejscu
...