seohost
pytanie zadane 18 maja 2016 w Informatyka przez użytkownika anonimowy
Zgrałem sobie za pomocą specjalnego programu do recovery (już był w systemie) ze swojego netbooka plik ISO z systemem. Jest możliwość nagrania go na płytę DVD, aczkolwiek nie mam zewnętrznego napędu DVD, więc wolałbym nagrać ten obraz systemu na pendrive. Jak mogę to najprościej zrobić?

W internecie porad wiele, ale część nie działa i mam dość już szukania ;)

1 odpowiedź

odpowiedź 18 maja 2016 przez użytkownika

Oczywiście, że można to w prosty sposób zrobić. Polecam do tej operacji wykorzystać program o nazwie Rufus.

Można go ściągnąć z dobrych programów (polecam ściągnąć wersję portable) - http://www.dobreprogramy.pl/Rufus,Program,Windows,41921.html

Teraz przegotuj pustego pendrive, najlepiej min. 8 GB, ale to zależy od tego dla jakiego systemu chcesz zrobić bootowalną pamięć USB.

Po uruchomieniu programu Rufus, wyświetli się okno w którym ustawiasz opcję jak na poniższym obrazku:

zgrywanie pliku iso z windowsem na dysk usb

Jako nazwę wolumenu, można ustawić nazwę konkretnego Windowsa, którego obraz wgrywasz na dysk USB, tak abyś w przyszłości wiedział co zawiera pamięć USB. Klikając w ikonkę (zaznaczoną czerwonym kwadratem na obrazku) wybierasz plik iso z systemem Windows, który wcześniej wygenerowałeś.

Teraz wystarczy tylko kliknąć przycisk Start i poczekać dłużą chwilę (do 1-2 godz), aż system zamontuje się na pendrive.

Przy instalacji systemu na swoim netbooku, należy wybrać startowanie z zewnętrznego dysku USB. Od tego momentu instalacja będzie przebiegać jak za pomocą płyty DVD.

...