pytanie zadane 17 maja 2016 w Różne przez użytkownika Gość

1 odpowiedź

odpowiedź 20 maja 2016 przez użytkownika

Hoffland to dom mody założony przez Barbarę Hoff w latach 70'. 

Barbara Hoff jest z wykształcenia projektantką mody. Ukończyła historię sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim i początkowo projektowała stroje dla znajomych m.in. dla Sławomira Mrożka, Małgorzaty Braunek, Wojciecha Pszoniaka. 

Firma Cora to pierwsza firma dla jakiej Hoff projektowała swoje ubrania, które później były sprzedawane w Domu Towarowym. Poza tym współpracowała ona z takimi magazynami jak: Przekrój, Szpilki, Kobieta i styl. Barbara Hoff i jej firma ubierała również aktorów do takich filmów jak: Przekładaniec (Andrzeja Wajdy) czy Gra (Jerzego Kawalerowicza). 

Pod koniec lat 80. firma Hoffland rozrosła się do rangi minikoncernu. Zatrudniała ona 3 projektantki i 34 zakłady, które pracowały dla niej. Obecnie jednak nie jest już tak znana. Warto wspomnieć, że pierwszym produktem jaki stworzyła firma Hoffland były buty podobne do tenisówek, stanowiły one wówczas prototyp balerinek. Nazywano je popularnie trumniaki, gdyż podobne były one do tekturowych butów w jakich chowano zmarłych w tamtych czasach. 

...