pytanie zadane 12 maja 2016 w Turystyka przez użytkownika anonimowy

1 odpowiedź

odpowiedź 13 maja 2016 przez użytkownika

Jadąc w podróż z psem warto dobrze przygotować nasze auto. Tak, żeby jazda była komfortowa zarówno dla nas, jak i dla naszego zwierzaka. Siedzenia warto przykryć specjalną matą lub starą zasłoną prysznicową, na którą położymy koc. W ten sposób ochronimy naszą tapicerkę przed wilgocią i sierścią. 

Na okna dobrze założyć ochronę przeciwsłoneczną. Trzeba też pamiętać o tym, że pies musi mieć swobodę. Nie możemy wciskać go między bagaże, ale musimy zapewnić mu dość dużo miejsca. 

Można też kupić specjalne pasy dla psów, które nie potrafią usiedzieć w miejscu. Koszt takich pasów waha się od 30 do 100 zł. Pasy te można regulować, tak by nie ograniczały ruchów psa, ale gwarantowały mu bezpieczna jazdę. 

Trzeba pamiętać, żeby podczas jazdy z psem nie otwierać zbyt szeroko okien, gdyż przeciągi mogą szkodzić psom. Dotyczy to również wystawiania głowy psa przed okno. 

Pamiętajmy o przerwach w podróży co kilka godzin, by pies mógł chwilę pobiegać, załatwić się, rozruszać. Taka chwila postoju przyda się również nam. 

pies w samochodzie

...