seohost
pytanie zadane 12 maja 2016 w Dom i ogród przez użytkownika anonimowy

1 odpowiedź

odpowiedź 14 maja 2016 przez użytkownika

Ubrania podczas składania przeważnie i tak lekko się pogniotą. Natomiast możemy tak je składać, żeby pogniotły się jedynie delikatnie i nie wymagały przed samym ich założeniem ponownego prasowania. 

By ubrania były mniej pogniecione wtedy, gdy chcemy je wyjąć z szafy i ubrać, możemy zastosować kilka patentów na ich składanie. I tak oto:

Spodnie jeansowe składamy na trzy, potrójnie. 

spodnie złożone ułożone w szafie

Kamizelkę składamy przodami na złożone przez środek plecy. 

Marynarkę i żakiety/ koszule składamy krzyżując rękawy na przedniej części, a następnie składamy na pól umieszczając w zgięciu rulon papieru. Żakiet można też wywrócić na lewą stronę, przody złączyć razem i złożyć go w połowie. Można też wypchnąć górną część rękawów i ramiona zmiętym papierem lub bąbelkową folią. W miejsca zgięć włożyć rulony papieru (np. rurki tekturowe, na które nawinięty był ozdobny papier). Wówczas zagną się mniej, ale można też powiesić je normalnie na dość szerokim wieszaku. 

zapięcia guzików w męskiej koszuli

Spódnice i spódniczki mają zazwyczaj tasiemki na bokach służące do ich zawieszenia na wieszaku. 

Koszulki, bluzy i bluzki można rolować, gdyż wówczas najmniej się pogniotą i zajmą najmniej miejsca. Pisałam o tym przy okazji pakowania się na wakacje w jedną walizkę. Można też tego rodzaju odzież składać w kosteczkę. 

układanie dziecięcych bluzek w szufladach by zajmowały jak najmniej miejsca

komentarz 10 października 2016 przez użytkownika anonimowy
Ja np. plisowane spódnice odwracam na lewą stronę i wieszam na wieszaku, dzięki czemu plisy się nie odkształcą. Bluzki z guzikami czy żakiety zapinam i wieszam. Spodnie składam lub wieszam na wieszaki, ale nie zapinam ich. Natomiast po wyprasowaniu czekam, aż ostygną i dopiero je układam lub wieszam.
...