seohost
pytanie zadane 12 maja 2016 w Dom i ogród przez użytkownika anonimowy

1 odpowiedź

odpowiedź 14 maja 2016 przez użytkownika

Proszek do prania można zastąpić wieloma rzeczami. Właściwości piorące, podobne do tych znajdujących się w proszku, mają również:

- odwar z korzeni mydlnicy (można ją kupić w sklepie zielarskim),

- orzechy piorące, które pochodzą z Indii i Nepalu (można je kupić np. w sklepach internetowych),

- łupinki orzechów piorących,

- kasztany,

- wiórki mydlane,

- woda po gotowaniu się makaronu lub ryżu (do prania niewielkiej odzieży np. śpioszki niemowlęce czy małe bluzki). Taką odzież po wypraniu płucze się w czystej letniej wodzie.

Jest wiele środków piorących, którymi można zastąpić tradycyjny proszek. Poniżej wymienię kilka z nich.

2. Kapsułki - wygodne w stosowaniu, gdyż mamy już odmierzony detergent. Wrzucamy ją na dno bębna, gdyż tam lepiej się rozpuści. Sprawdzą się przy praniu delikatnych ubrań, gdyż nie zawierają wybielaczy.

3. 2 w 1 - są to kapsułki składające się z proszku i płynu. Można prać nimi w niskich temperaturach, usuwają uporczywe plamy i zachowują kolor.

4. Żele - są delikatniejsze od proszków. Można wlać je do dozownika, albo do pojemnika, który następnie umieścimy w bębnie pralki.

5. Płatki mydlane - wymienione już wyżej, są łagodne, dzięki czemu można prać w nich delikatną odzież, bieliznę czy dziecięce ciuszki. Nadają się też do prania ręcznego, ale również do pralki.

komentarz 31 marca 2020 przez użytkownika anonimowy
Najciekawsze są te naturalne alternatywy dla proszku. W około mamy tyle chemi że choć trochę mnie jest na wagę złota. Muszę popróbować, choć z tymi orzechami piorącymi że być problem z zakupem u nas w Polsce.
...