pytanie zadane 11 maja 2016 w Dom i ogród przez użytkownika anonimowy

1 odpowiedź

odpowiedź 16 maja 2016 przez użytkownika

Różne rodzaje nożyczek, które używamy, służą nam do różnych rzeczy. Jednymi tniemy grube materiały, innymi kwiaty, mięso, a jeszcze innymi po prostu zwykłą kartkę. Niezależnie od tego co chcemy przeciąć, nożyczki muszą być ostre, by spełniać swoją funkcję. 

Tępe nożyczki można naostrzyć na kilka sposobów, które bez problemu zastosujesz w domowym zaciszu. Sposobami na naostrzenie nożyczek są:

1. Przecinanie nimi kilka razy folii aluminiowej. Folię składamy na kilka mniejszych części, by była ona grubsza, a następnie przecinamy ją za pomocą nożyczek, wówczas one się ostrzą. 

ostrzenie nożyczek folią aluminiową

2. Ostrzymy nożyczki o stalowy pręt (np. grube szydełko) i kilka razy zaciskamy na nim nożyczki, tak jakbyśmy chcieli go przeciąć.

3. Wykorzystujemy papier ścierny lub drobnoziarnistą osełkę do ostrzenia. Sprawdzi się on przy ostrzeniu nożyczek, jak i tarki do warzyw

ostrzenie nożyczek papierem ściernym

Niezależnie od tego jaką formę do ostrzenia nożyczek użyjemy, pamiętajmy, aby potem nożyczki dokładnie wytrzeć miękką szmatką lub nawet umyć i dobrze wysuszyć. Dobrze jest również czyścić nożyczki po każdym użyciu, by nie pozostawały na nich drobne zanieczyszczenia. wówczas nożyczki posłużą nam na dłużej. 

...