pytanie zadane 13 sierpnia 2015 w Programowanie przez użytkownika Gość

Jak zrobić twardą spację w html? Chcę zrobić więcej odstępów i jak wiadomo tylko jeden działa standardowo, resztę trzeba jakoś wymusić.

1 odpowiedź

odpowiedź 13 sierpnia 2015 przez użytkownika

Twarda spacja (ang. hard space) jest po prostu znakiem specjalnym, który ma takie samo działanie jak zwykła spacja (znak biały), z tą różnicą, że nie pozwala łamać wiersza tekstu w danym miejscu. Twarda spacja, zajmuje w tekście tyle samo miejsca, jak zwykła spacja.

Twarda spacja ma symbol HTML: 

 

W HTML twarda spacja czasami się przydaje, gdy chcemy dodać większy odstęp między wyrazami. HTML domyślnie doda nam tylko jedną spację, między dwoma słowami. Nawet jeśli będziemy robili więcej zwykłych spacji, to w podglądzie wynikowym strony, będzie widoczna tylko jedna. Jeśli chcemy aby widoczne było więcej spacji, musimy użyć w kodzie właśnie znaku  

W Internet Explorer używa się również takiej encji -   

W systemie Windows w programach tekstowych typu Word czy Notatnik twardą spację wywołuje się z klawiatury - Alt + 255 (z klawiatury numerycznej).

W LibreOffice/OpenOffice - Ctrl + Shift + Spacja

komentarz 11 kwietnia 2020 przez użytkownika Gość
Dzięki, zawsze tej twardej spacji zapomnę i muszę szukać po necie. Przydaje się mi w robieniu prostych stronek w htmlu. Czasami trzeba dodać więcej spacji w stronie wynikowej.
komentarz 8 października 2020 przez użytkownika Gość

Czasami bez tej twardej spacji nie da rady czegoś zrobić na stronieangry Dzięki

komentarz 18 marca 2021 przez użytkownika Gość
A to nie jest.czasem się nazywa encja?
komentarz 15 września 2021 przez użytkownika Gość
Dzięki za kod do twardej spacji. Przydaje się bo zwykle edytory HTML widzą tylko jedna spacje, następne ignorują i nie widać potem tego na wyświetlonej stronie, mimo iż w samym kodzie one są. Dziwne to trochę ale tak jest, to nie Word.
...