pytanie zadane 29 kwietnia 2016 w Zdrowie i uroda przez użytkownika Gość
Co z czym łączyć, żeby wyglądać modnie? Jak dobrać biżuterię? Jaką bluzkę dobrać do spódnicy?

1 odpowiedź

odpowiedź 1 maja 2016 przez użytkownika

Można ubierać się modnie i zgodnie z najnowszymi trendami, ale warto pamiętać, że są pewne zasady ubioru, których warto się zawsze trzymać.  

Zasada 1 "Szeroko - wąsko" - jeśli ubierasz szeroką górę stroju, to zawsze do niej wybieraj wąski dół. Natomiast jeśli decydujesz się na wąską górę to dół może być szeroki. Np. do tuniki lepiej sprawdzą się wąskie spodnie, leginsy czy ołówkowa spódnica, a jeśli wkładasz rozkloszowaną spódnicę, góra musi być bardziej przy ciele. 

Zasada 2 "Długo - krótko" - jeśli zakładasz spódnice to zazwyczaj pasuje do nich krótka góra. Reguła ta sprawdza się zwłaszcza przy długich spódnicach i tych do połowy łydki. Najlepsze są bluzki nie dłuższe niż do połowy bioder. Bluzkę można również włożyć do środka spódnicy, co podkreśli talię.

Zasada 3 "Srebro - złoto" -  modne jest teraz noszenie np. pęku złotych i srebrnych bransoletek, albo naszyjników, gdzie są ładnie połączone te dwa kruszce. Niedobre jednak wciąż jest noszenie np. złotego wisiorka i srebrnych kolczyków. 

Zasada 4 "Długość spodni idealna" - obecnie można nosić wszystkie długości spodni. Modne są zarówno szorty, bermudy, długie spodnie, spodnie na 7/8 itd. Warto wybierając odpowiednie spodnie kierować się kształtem i figurą swoich nóg. Krótki i przykrótkie nogawki optycznie skracają nogę, więc jeśli chcemy je wydłużyć nośmy spodnie sięgające do połowy obcasa buta.

Zasada 5 "Sandałowe gafy" - przeważnie to mężczyźni noszą skarpety do sandałów, ale warto pamiętać, że nawet u nich nie wygląda to dobrze. Dlatego mężczyźni jak i kobiety powinny zakładać sandałki czy wycięte pantofle na gołą stopę. 

Zasada 6 "Rajstopowa elegancja" - pracując w biurze, korporacji itp. nie wypada zakładać butów na gołe nogi. Warto dobrać odpowiednie rajstopy. W ciepłe dni można wybierać rajstopy ultra cienkie (grubość 6 DEN). Są one prawie niewidoczne. Oczywiście pamiętajmy, że do pracy nie wypada zakładać sandałów czy klapek. 

...